Testovací jezdec HRC a bývalý závodník MotoGP, Němec Stefan Bradl, se vrátí do boxu týmu LCR Honda. Při příští Velké ceně v Malajsii tu nahradí zraněného Cala Crutchlowa, který si v Austrálii zlomil kotník.

Do barev týmu LCR Honda se příští víkend vrátí Stefan Bradl. Německý závodník, který je v současné chvíli testovacím jezdcem HRC, během Velké ceny Malajsie v Sepangu nahradí Cala Crutchlowa. Brit si během druhého volného tréninku v Austrálii zlomil kosti v kotníku, takže v tuto chvíli nemůže závodit. Stafan se tak chopí jeho motorky v týmu, kde závodil v letech 2012 – 2014.

Oscar Haro z týmu LCR Honda během třetího volného tréninku ke stavu Cala Crutchlowa uvedl: “Je víceméně v pohodě. Já jsem s ním byl a Luccio s ním zůstal v nemocnici. Přemýšlí o tom, že by se rád vrátil ve Valencii. Znáte tyhle kluky, zejména Cala, který je jako pitbull. Chce se vrátit hlavně kvůli tomu, že by rád uhájil titul mezi satelitními jezdci. Byl to těžký pád a docela komplikovaná operace. První operace proběhla hned po pádu, kdy mu byla zafixována holení kost. Pávě v oblasti holenní kosti u kotníku má velkou zlomeninu. Samozřejmě, že je s tím spojené i zranění okolních vazů a šlach, takže musíme počkat a uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Myslím, že pro něj bude těžké se vrátit ve Valencii a měli bychom přemýšlet o testech v Jerezu. Tam by měl testovat novou motorku pro rok 2019 a myslet na příští sezónu, protože ta letošní se nyní zkomplikovala.”

Stefan Bradl

Stefan Bradl je samozřejmě zklamaný z toho, co se Calovi Crutchlowovi stalo a zároveň chce poděkovat za to, že ho oslovili. “Nejprve chci říct, že je to velká škoda, co se stalo Calovi, protože byl po posledních závodech a stupních vítězů z Japonska v dobré formě. Doufám, že se rychle uzdraví. Pro mě je to dobrá příležitost a je to pěkný návrat k týmu LCR, kde jsem strávil tři roky. Spoustu lidí v týmu znám. Chci také poděkovat HRC a Luciovi za tak rychlou a profesionální reakci v této situaci. Uvidíme, co dokážu, ale už se těším, až kluky uvidím a začneme spolu znovu pracovat.”

Lucio Cecchinello – šéf týmu LCR Hondy – k tomu dodává: “Samozřejmě, že jsme velice zklamaní z Calova pádu, jehož výsledkem byl zlomený pravý kotník. Nicméně i tohle patří k závodění a musíme to akceptovat, i když se nám to nelíbí. Calův ortopedický problém bude úspěšně vyřešen během příštích týdnů. Celý tým mu přeje rychlé uzdravení. Mezi tím se přesuneme do Malajsie na předposlední kolo letošní sezóny s dalším bývalým jezdcem LCR. Stefan Bradl závodil v barvách LCR v královské třídě tři roky (2012, 2013 a 2014), takže známe jeho pozoruhodné schopnosti a nepopiratelný talent. Jsme rádi, že se vrátí k nám do garáže.”

Stefan Bradl v letošní sezóně v MotoGP odjel tři závody v Německu, České Republice a San Marinu. Na domácí trati na Sachsenringu jel místo zraněného Franca Morbidelliho, v Brně a Misanu šlo o starty na divokou kartu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno