Štěpán Zuda a Jakub Gurecký mají za sebou start letošní sezóny v Cuna de Campeones, kdy se oproti závodům v Ribeře jelo už o body do celkového hodnocení. Oba naši jezdci se rychle učili novou trať a v závodě jeli o přední pozice.

O uplynulém víkendu se naplno rozjela letošní sezóna španělské motocyklové školy Cuna de Campeones. S tou závodníci zavítali na známý okruh na jihu Španělska v Jerezu. Díky spolupráci komise silničních motocyklů (SZM) Autoklubu České republiky s touto školou se šampionátu letos účastní Štěpán Zuda a Jakub Gurecký. Oba nastoupili do  kategorie PreMoto4.

Letošní sezóna Cuna de Campeones začala v Ribeře, nicméně tyto závody byly na rozježdění a do šampionátu se nepočítaly. Nyní tak přišel první ostrý závodní víkend. Pro oba dva české reprezentanty byla trať v Jerezu nová, takže se v prvních dvou pátečních trénincích seznamovali s okruhem a hledali co nejlepší závodní stopu. Oba měli začátku dobré tempo a pohybovali se mezi nejlepšími. Štěpán Zuda si do závodu vyjel start z šestého místa a Jakub Gurecký stál hned vedle něj na místě sedmém.

Nedělní závod byl původně vypsán na osm kol, ale hned po prvním kole byl přerušen a následně restartován. Nový závod byl zkrácen na pět kol. Štěpán se udržel ve vedoucí skupině. Kuba trochu ztratil po tlačenici v první zatáčce, takže klesl na 10. místo, ale postupně stahoval jezdce před sebou. V závěru závodu se připojil k první skupině, kde stále jel i Štěpán. Pořadí ve vedoucí skupině se stále přelévalo, takže vyhrát mohl kdokoliv. V cíli byli nakonec Štěpán na 5. místě a Kuba na 7. místě, takže oba získali pěkný počet bodů. Kuba si navíc připsal dva body navíc za nejrychlejší kolo v závodě.

Štěpán Zuda

“V Jerezu to pro mě byly první závody na velké a hlavně suché trati. Po kvalifikacích jsem si vyjel šesté místo na startovním roštu. Bohužel hned po startu byl závod přerušen a po restartování se jelo jen na pět kol. Start se mi vydařil, takže jsem se díky tomu udržel ve vedoucí skupině devíti jezdců. Zde jsem poprvé zažil, co udělá slip stream a předjíždění snad v každé zatáčce. Byla tam spousta soubojů, že jsem v jednu chvíli byl na třetím místě, chvíli vzadu. Vyhrát mohl každý z celé skupiny. Pro mě z toho bylo nakonec páté místo. Po víkendu jsem plný dojmů a hlavně nových zkušeností. Víme, na čem pracovat pro příště a věřím, že se opět dostanu do boje o přední pozice. Moc děkuji celému týmu Cuna de Campeones, mechanikům, kteří mi perfektně připravili motorku, a především všem sponzorům.”

Jakub Gurecký

“Trať v Jerezu se mi moc líbila, motorka funguje výborně.  Mechanici mi na ní sice museli dovážit 6 kg, ale naštěstí jsem s tím neměl problém. Musím zapracovat na taktice v kvalifikacích, protože jedeme současně s pomalejšími Moto5, které nám znepříjemňují situaci na trati. V závodě jsme byli hodně vyrovnaní a rozhodovaly drobnosti. Z výsledku jsem trochu zklamaný, ale mám současně radost z nejrychlejšího kola závodu. Děkuji Autoklubu ČR za tuto možnost. Závodění zde je pro mě obrovskou motivací. Velké poděkování patří Michalovi Šemberovi a Automotodromu Brno / JRT Minibikové akademii za přípravu na tento závod, současně i mému mechanikovi Ismaelu Bellverovi a jeho bratrovi Juanovi za cenné rady.”

Příští závody Cuna de Campeones se pojedou na okruhu ve Valencii od 26. do 28. dubna 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno