Casey Stoner si opět nebral servítky a označil jako hlavní příčinu toho, proč nestartoval loni v Grand Prix v Austinu, současného jezdce továrního týmu Repsol Honda Marca Márqueze

Když po loňské první Grand Prix sezony v Kataru španělský závodní Dani Pedrosa oznámil, že ze zdravotních důvodů vynechá několik dalších závodů a podstoupí nevyhnutelnou operaci předloktí, ožehavě se spekulovalo o jménu náhradníka v továrním týmu Repsol Honda.
 
Následující Grand Prix v texaském Austinu byla v médiích často spojována se jménem Caseyho Stonera, který měl tehdy o závod velký zájem. Nakonec se ale továrna rozhodla nasadit Japonce Aoyamu. Nyní se Stoner vyjádřil kriticky na adresu Marca Márqueze, který byl dle jeho názoru příčinou, proč Caseyho Honda v Austinu neangažovala.
 
 
„Myslím si, že Márquez a všichni co za ním stojí, udělali maximum pro to, abych v Austinu nestartoval. Nevím proč nebo z čeho měli strach, ale já osobně jsem to z jejich jednání cítil. V té době jsem měl chuť závodit v Austinu a cítil jsem se dobře připraven. Pak mi ale Nakamoto řekl, že se rozhodli pro jiné řešení. Myslím si, že to bylo rozhodnutí pod tlakem, který na něj někteří lidé vyvíjeli. Někdo mne na trati jednoduše nechtěl. Dobře věděli, že jsem při testech v Sepangu měl rychlost jako Dani,“ řekl Casey Stoner.

Foto: archiv HONDA

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno