Český motocyklový závodník Ondřej Ježek z týmu TripleM by Barni Racing Ducati se v rozhovoru poohlédl za prvním závodem sezony Světového poháru Superstock 1000. Na okruhu ve španělském Aragonu dojel pátý a do tabulky si připsal 11 bodů

Ondro, první závod sezony a páté místo v Aragonu. Jak to hodnotíš?
Závod hodnotím docela kladně. Je škoda, že jsem kvůli problému na startu nemohl bojovat o vítězství. Na druhou stranu jsme udělali velký posun v nastavení elektroniky a po většinu závodu jsem byl nejrychlejší na trati.
 
Říkáš, že to hodnotíš kladně. Proběhla nějaká oslava?
Na oslavy nebyl čas, neboť zatím není co slavit. Páté místo je dobrý základ, ale ne splněný cíl.
 
Co výsledku říká tým? Přeci jen před sezonou byl cíl dojíždět všechny závody na bedně.
Ano, to je stále naším cílem. Nicméně i tým je se závodem spokojený. Páté místo je pozice, ze které se dá dobře útočit.
 
Zmínil si technický problém na startu. O co šlo a jak moc si ztratil?
Zazlobil mě launch control, tedy kontrola motocyklu při startu, aby se nestalo to, co se stalo a start byl co nejrychlejší. Ztratil jsem asi pět pozic. Projížděl jsem cílem prvního kola na 10. místě.

 
Co potom další průběh závodu?
Poté se mi podařilo nasadit tempo, které bylo rychlejší než to, které měla první skupina. Nastavení motocyklu pro závod bylo perfektní. Předjel jsem čtyři soupeře a stíhal vedoucí pětici. Jsem rád, že se mi dlouhá stíhací jízda vyplatila, když jsem v poslední zatáčce předjel alespoň Staringa.
 
Dařilo se ti v trénincích a dokonce si byl nejrychlejší ve warm-upu. Dá se říct, že sis s Panigale a novou elektronikou sednul?
S novou elektronikou to nebylo jednoduché, ale dá se říct, že jsem jí přišel na chuť. Jízda s Panigale je nyní mnohem více pod kontrolou než to bylo v minulých letech.
 
Další závod je hned další víkend v Assenu. Jak tam budeš ze Španělska cestovat?
Vyrazili jsme v pondělí ráno z Aragonu. Zastavili se na pláži u Tarragony a v úterý budeme pokračovat. Jedeme společně s týmovým kamionem, abychom se nebáli. (smích)
 
S čím do Assenu jedeš? Jaká jsou tvoje očekávání?
Doufám, že v Assenu využijeme všechny poznatky z Aragonu. V pátek ráno nebudeme startovat z nuly a věřím, že to nám pomůže být na špici hned od začátku závodního víkendu.
 
Nějaká vtipná historka ze Španělska?
Řeknu to jednou větou. Náš mechanik Luboš Jelínek je velký fanoušek chmelového moku.


Výsledky závodu hledej …ZDE

Foto: TripleM by Barni Racing Ducati

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno