Po polovině odjeté sezony královské kubatury MotoGP jsou první čtyři jezdci tabulky šampionátu v pouhých deseti bodech. Na vedení šampionátu se doposud vystřídali Vinales, Rossi, Dovizioso a Márquez na motocyklech tří továren, tak vyrovnaná sezona zde již dlouho nebyla. Tuto situaci nyní komentoval manažer továrního týmu Repsol Honda.
Jak Livio Suppo v rozhovoru přiznal, tak vyrovnané síly tolika jezdců v polovině šampionátu již nepamatuje. Zároveň ale Suppo dodává, že právě tato situace pomáhá zvyšovat popularitu MotoGP u všech fanoušků motocyklového sportu, což je ve finále pozitivní efekt i pro všechny zúčastněné.
„Letošní sezona je opravdu nepředvídatelná. Abych byl upřímný, sám si ani nepamatuji sezonu, kdy by po devíti odjetých závodech dělilo první čtyři jezdce pouhých deset bodů. Pátý jezdec v pořadí ztrácí jen 26 bodů. My osobně ale můžeme být spokojení, Marc i Dani dojeli pětkrát na pódiu, Marc z toho dvakrát vyhrál, Dani jednou. Marc aktuálně vede šampionát, ale vše je stále otevřené a proto musíme pokračovat v naší práci. I to je jeden z důvodů, proč současný test v Brně,“ řekl Livio Suppo.


zdroj: bikeracing.cz, speedweek.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno