Šéf týmu Suzuki Ecstar v MotoGP, Davide Brivio, promluvil o důvodu, proč Andrea Iannone s nimi nebude pokračovat i v příští sezóně i přes dobré výsledky. Zareagoval tak na nedávný Italův výrok na účet japonské továrny.

Andrea Iannone má v letošní sezóně dobré výsledky v sedle Suzuki GSX-RR, se kterou se v poslední době dostává pravidelně do boje o stupně vítězů. Poté, co před dvěma týdny skončil druhý na Phillip Islandu prohlásil, že “nikdy nepochopí, proč ho Suzuki pro příští rok nahradí nováčkem Joanem Mirem.”

Konkrétně pověděl: “Tohle nikdy nepochopím, je to těžké. Rok 2017 pro nás byl komplikovaný, ale letošní rok byl jiný. Myslím, že jsem toho ukázal dost, zejména když jsem dostal materiál, který jsem požadoval. Výsledky začaly přicházet u mě i u Rinse. Je mi to líto, protože si myslím, že po těžkém roce 2017 jsme dostali důležité indicie a motorka začala růst. Samozřejmě, že se musí spousta věcí zlepšit, ale to už není na mě, abych řekl, kterým směrem bychom měli jít. Prostě pracuji během závodního víkendu, ale myslím, že pokud bychom společně pokračovali dál, mohli jsme toho udělat víc.”

Andrea Iannone

Andrea Iannone v příštím roce přestupuje do týmu Aprilia Racing Team Gresini a v Suzuki Ecstar naopak zůstane Alex Rins, kterého doplní nováček Joan Mir. Na jeho slova samozřejmě zareagoval Davide Brivio – šéf týmu Suzuki v MotoGP. “Když jsme se rozhodli rozdělit naše cesty, s Androu jsme si promluvili a řekli mu naše důvody. Jde o obchodní strategii. Když dojde na výběr jezdců, Suzuki se dívá na víc, než jen výsledky. Ostatní parametry jsou důležité, například požadavky na image. Vysvětlili jsme mu to.”

Davide Brivio se domnívá, že Andreovy komentáře jsou výsledkem frustrace z toho, že opouští Suzuki ve chvíli, kdy s GSX-RR jezdí na dobré úrovni. “Byl zklamaný, protože s námi nemohl obnovit smlouvu a jeho slova jsou jen otázkou frustrace. Tato slova jsou založena na rozčarování. Od teď si může každý vybrat způsob, jakým chce vyjádřit své pocity.”

Foto: suzuki-racing.com

1 komentář

  1. Jo, jo. Je potřeba se dívat na víc věcí, než jen na výsledky. Rozhodně v MotoGP chybí další ledva dvacetiletý Španěl, který, aniž by v nižší kategorii exceloval, nastoupí rovnou do továrního týmu. Dopr… s Dornou a jejím národním šampionátem!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno