Flo Hubert a Amir Brajan otevřeli svůj krámek a dílnu Mellow Motorcycles nedaleko Stuttgartu už před dvaceti lety a za sebu mají nejednu zajímavou stavbu. Pro letošek se pánové rozhodli přidat do sprinterského poháru Sultans of Sprint a postavili si na to krásnou Ducati. A aby toho nebylo málo, zúčastní se také designové soutěže Essenza (hlasujte zde). Oslovil je totiž německý dovozce Suzuki a nechal si u nich přestavět aktuální model V-Strom 1000.

Zadáním bylo, aby Mellow postavili zajímavou motorku, která by na akcích typu Glemseck 101 dokázala zaujmout a také měla šanci na dobré výsledky v závodech na 1/8 míle. To vše bez úprav motoru, řezání rámu a s originální elektronikou. Z V-Stroma ne úplně jednoduché zadání. Ovšem Flo s Amirem se s tím poprali statečně. Umí totiž pracovat s karbonem, což se jim v tomto případě dost vyplatilo. Nejprve kreslili, pak tvarovali z modelářské hlíny a nakonec vyrobili formy a z nich celokarbonovou kapotáž včetně parádní masky, která ukrývá dvojici LED světel. Celá kapotáž je chycená na původní uchycovací body.

A když už ty kapotáže a formy na ně mají vyrobeny, rozhodli se připravit kompletní kit pro V-Stromy. Vlastně očesaná motorka, přesunutá elektronika, kola z modelu XT, řídítka LSL Flat Track a výfukové svody s koncovkou Yoshimura R-11. Podvozek zůstává v originále, stejně jako rám. Otázka zní, co s takovou motorkou bude případný majitel dělat, protože na silnici by to bylo asi dost riskantní. Každopádně stavba povedená, dovedeme si představit, že takhle odlehčený V-Strom může být dost zábavná motorka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here