Továrna Suzuki se inspirovala svým konkurentem Hondou při vytvoření svého závodního oddělení.

Závodní oddělení SRC (Suzuki Racing Company) bylo inspirováno oddělením HRC (Honda Racing Corporation) v tom, že půjde o nezávislé oddělení ve společnosti a bude mít svůj vlastní rozpočet. Suzuki tak chce vytvořit autonomnější oddělení pro vývoj GSX-RR pro závody MotoGP.

Až do teď musel tým Suzuki Ecstar vedený Davidem Briviem, který sídlí nedaleko Milána v Itálii, všechno komunikovat s továrnou v Hamamatsu v Japonsku. Tam poté přišlo rozhodnutí a následovaly další kroky ve vývoji. To bylo pro vývoj v MotoGP hendikepem a proto došli k rozhodnutí tohle změnit a vytvořit vlastní společnost. Kromě toho bude SRC zasahovat do dalších motorsportových aktivit, jako je například mistrovství světa Endurance, kde dosáhli na spoustu úspěchů, či tovární tým v MotoAmerica.

Díky nové struktuře se také mluví o tom, že by byla Suzuki schopná v MotoGP vytvořit vlastní satelitní tým. Myšlenkou je dodávat GSX-RR soukromníkům, k čemuž už bylo blízko loni při vyjednávání s týmem Marc VDS. Davide Brivio na konci loňského roku potvrdil, že vytvoření satelitního týmu je cílem a prioritou projektu v MotoGP. To také díky silným výkonům v loňské sezóně, kde Alex Rins a Andrea Iannone získali devět umístění na stupních vítězů. Pro letošek Suzuki vsadila na mládí, co se týče jezdců, ale zatím to vypadá dobře. Alex Rins v testu v Sepangu ukázal, že má dobré tempo a první dva dny atakoval přední pozice, stejně tak jeho nový týmový kolega Joan Mir, který se dobře seznamoval s motorkou MotoGP.

Foto: Suzuki Racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno