Podle šéfů sportovního úseku Suzuki, musí stroje GSX-RR v letošním MotoGP bojovat o pódium v každém závodě.

Technický šéf týmu Suzuki Ecstar, pan Ken Kawauchi, hodnotí loňskou sezonu jako „docela dobrou“. Dvě vítězství a pódium v Jerezu naznačily možnosti japonského výrobce. V roce 2020 nicméně Ken Kawauchi doufá, že jeho personál bude v přípravě strojů důslednější, což by se mělo projevit v boji o pódiové výsledky, a to v každém závodě sezony MotoGP 2020.

 

 

 

Ken Kawauchi

Sezona 2019 byla pro nás pozitivní, protože jsme dosáhli našeho cíle. Před začátkem sezony jsme si stanovili cíl vyhrát alespoň jeden závod a vítězství přišlo ještě dříve, než se očekávalo. Potom jsme získali pódium v Jerezu a nakonec další vítězství v Silverstone. Celou sezonu jsme byli neustále blízko pódia, ale po Velké Británii jsme se stále více potýkali s tím, jak se soupeři zlepšovali, a nakonec jsme už nemohli získat další pódia, což je trochu zklamáním. Nicméně na stupnici do deseti bych hodnotil naši sezonu osmičkou. Byla opravdu docela dobrá. V příštím roce však musíme být důslednější a v každém závodě bojovat o pódium.“

 

 

 

Shinichi Sahara

I vedoucí projektu Suzuki v královské kubatuře MotoGP, pan Shinichi Sahara, hovořil o uplynulé sezoně 2019 a zároveň také poodhalil očekávání od nadcházející sezony 2020.

„Sezona 2019 pro nás byla opravdu dobrý, oslavili jsme s Alexem Rinsem dvě vítězství a také Joan Mir se dokázal rychle vrátit po svém zranění. Ale abych byl upřímný, doufal jsem ve více pódiových umístění. Naše konečná pozice v hodnocení týmů nereflektuje náš potenciál, takže musíme pracovat tvrději a v roce 2020 ještě zlepšit naše výkony,“ řekl Shinichi Sahara.

Poté pokračoval slovy: „Alex je vždy v neděli připraven bojovat a zlepšit svůj výsledek, ale potřebuje zapracovat na kvalifikacích. Pokud bude mít lepší pozice na gridu, bude získávat i lepší výsledky v závodech. Joan má obrovský potenciál stát se v budoucnu top jezdcem. Jeho zranění z Brna ovlivnilo jeho závěr sezony, ale i přesto se dokázal velmi často přiblížit pódiu. Příští rok již nebude nováček a bude využívat svých zkušeností, což mu dá větší sebedůvěru.“

 

 


Zdroj: bikeracing.cz / foto: Suzuki racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno