Na okruhu Motorland Aragon začal další soukromý test několika týmů WSBK, kteří se zde představí v dvoudenní intenzivní přípravě.

Hustá mlha v kombinaci s chladným ránem zapříčinila, že mnoho jezdců připravujících se na okruhu Motorland Aragon v severovýchodním Španělsku na FIM Superbike World Championship 2016, dlouho zůstávala ve svých boxech. Až v 16:30 hodin se přes husté mraky konečně prodralo slunce, které zdvihlo teplotu na sedm stupňů Celsia. Na dráze se tak alespoň v závěrečné půlhodině objevilo několik jezdců.
 
Největší pozornost byla upřená na Nickyho Haydena, který se po třinácti sezonách v MotoGP přesunul do šampionátu WSBK. Američan se v pondělí vrátil ke svým kořenům, které mu před vstupem do Grand Prix zajistily v roce 2002 titul AMA Superbike.
 
Po focení s novým týmovým kolegou Michaelem van der Markem si Hayden vyzkoušel Hondu CBR1000RR SP svého World Superbike Teamu, na které si nechal přizpůsobit stupačky, páčky a výšku sedla. Jeho týmový kolega Van der Mark se v 11:30 hodin vydal na trať, ale objel pouze jediné kolo, aby ověřil, zda komponenty fungují, jak mají.
 
Vzhledem k nízkým teplotám a nedostatku viditelnosti, nabyla na dráze v dopoledních hodinách jakákoliv akce. Nicméně ve 14:00 hodin byl povrch již suchý, což povzbudilo některé jezdce k vyjetí z boxové uličky.
 
Jezdec Aruba.it Racing-Ducati SBK Teamu, Chaz Davies, má pro tento test mnoho úkolů zahrnujících test nového motoru a posouzení podvozku jeho Panigale R, ale byl frustrovaný kvůli špatným podmínkám. Navrátivší Davide Giugliano zůstal mimo akci, ale může být zpět v sedle motocyklu příští týden při testu v Jerezu.
 
Yamaha Motor Europe pokračuje v úmyslu postoupit dále jejich vývojový program před sezonou 2016, nicméně Alex Lowes a 2014 WorldSBK šampión Sylvain Guintoli, nemají na svých strojích YZR-R1 žádné nové díly, ale chtějí v práci pokračovat tam, kde skončili v Jerezu.
 
Kawasaki Racing Team nebyl mezi několika dalšími týmy, jejichž jezdci se podívali na dráhu ve 14 hodin, nicméně Mistr světa Jonathan Rea se posadil do sedla svého stroje, když slunce začalo svítit v posledních 30 minut. Severní Ir měl v úmyslu vyzkoušet jinou polohu sezení na nové Ninja ZX-10R, navíc chtěl vyzkoušet změny podvozku a motoru. Objel 14 kol, a to zejména se strojem vybaveným novými brzdami Nissin, na rozdíl od obvyklých Brembo.
 
Mistr světa z roku 2013, Tom Sykes, v pondělí nejezdili, zůstal v boxu a doufal, že v úterý budou lepší podmínky.

Foto: honda, WSBK.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno