Na okruhu Circuito de Jerez-Ángel Nieto začala příprava pilotů kategorie Moto2. Nechybí ani náš český zástupce Filip Salač.

Několik týmů Moto2 (MarcVDS, SAG, Speed Up, Gresini, American Racing, Pons Racing NTS Racing, MVagusta Forward, VR 46 Racing a Aspar Team) včera zahájilo předsezonní přípravu na sezonu 2022 prvním dnem privátního testování na okruhu Circuito de Jerez-Ángel Nieto a řada z nich dnes pokračovala v dokončování prvních kontaktů se svými stroji.

Tým KTM, který dnes zahájil předsezónní přípravu se Španělem Pedrem Acostou v doprovodu dalšího Španěla Augusta Fernandeze, si pobyt v Jerezu prodlouží o další den, stejně jako týmy Dynavolt Intact, Speed Up a Forward MV Augusta, které budou dokončovat zítřejší test.

 

 

Dnešní den začal mlhou a vysokou vlhkostí, ale s přibývajícími hodinami se to zlepšovalo a na obzoru nebyly žádné známky deště, i když trať byla po celý den chladná, což znamenalo, že teplota pneumatik nebyla ideální, což také vedlo k mnoha haváriím během dnešního dne, když na zemi se ocitlo celkem 14 jezdců.

Poprvé také bylo vidět mnoho změn jezdců v různých týmech, například Aron Canet a Jorge Navarro, nyní v řadách Pons Racing, Tony Arbolino v týmu Marc VDS jako týmový kolega Sama Lowese, který v této struktuře pokračuje ještě jeden rok.

 

 

V Moto2 debutuje také Argentinec Gabriel Rodrigo, zatímco Fenati, který již v Moto2 závodil, se vrací do této kategorie s týmem Speed Up, kde je jeho týmovým kolegou Španěl Fermín Aldeguer. Nový tým a barvy má také jezdec z Cádizu Marcos Ramírez. V tomto případě přechází z American Racing do MV Agusta Forward Racing. Filip Salač a Alessandro Zaccone střídají Giannantonia a Bulegu v týmu Federal Gresini Racing.

Co se týče neoficiálních časů na kolo, nejrychlejší čas dne zajel Celestino Vietti (1’41,706), následovaný Španělem Aronem Canetem (1’41,931). Třetí nejrychlejší čas zajel Fermin Aldeguer s časem 1’41,959, následovaný Jakem Dixonem s časem 1’42,209. Pátý nejrychlejší čas zajel Simone Corsi 1’42,330 a šestý byl Španěl Augusto Fernandez s časem 1’42,410. Náš Filip Salač zajel čas 1:42,548, se kterým skončil na osmém místě.

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: fb, motogp.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno