Zatímco se celá Střední Evropa pomalu připravuje na zimní odpočinek, náš kolega Víťa Gola odletěl na dlouhou cestu na Korsiku, aby se zde podílel na testech nových pneumatik Dunlop. A zde maličké připomenutí celé akce

Tak máme za sebou první podzimní zahraniční test. Tentokrát se jednalo o zbrusu nové pneumatiky Dunlop Roadsmart II. Testování proběhlo na zakroucených horských sinicích okolo Korsického Ajaccia a na zkušební dráze ve francouzském Mirevalu, kde proběhla jak suchá tak mokrá část okruhového testu.

Těch 250 kilometrů po silnicích na Korsice, bylo snad to nejlepší svezení v životě, opravdu nefalšovaný motorkářský ráj. Nové Dunlopy jsem vyzkoušel na KTM 990 SMT, Yamaze FJR, Hondě Crossrunner, Suzuki GSR750, Kawasaki Z750 a BMW R 1200 RT. A na žádné z těchto motorek to nebyla nějaká velká kochačka, ale regulérní ostrá jízda, kdy šly gumy na hranu, o čemž se budete moci zanedlouho přesvědčit na videu z mojí kamery GoPro, kdy se mi povedlo zachytit luxusní highsider našeho guida, který to ale naštěstí ustál.

Test na okruhu ve francouzském Mirevalu sestával z jízd na suché trati, mokrého testovacího okruhu, kde ležela centimetrová vodní hladinu a tzv. circle testu, což je kružnice, kde se postupně zvyšuje rychlost a náklon motorky. Co bylo na testu nejzajímavější bylo to, že jsme měli tři sady motorek, jedna byla nazutá na nových Roadsmartech, druhá na Bridgestonech BT 023 a třetí na nových Michelinech Pilot Road III. Takže jsme měli perfektní přímé srovnání veškerých vlastností. K dispozici jsme měli Suzuki GSX-R 750 a Hondy CB 1000 R. Na mokré dráze měly motorky na sobě nasazenou telemetrii. Na data z ní a kompletní článek z testování se můžete těšit už v následujícím čísle.

Testoval Viťa a vše podstatné se dozvíte hned v nejbližším vydání MH 11/2011 (do prodeje přijde po 15.říjnu) – video z testu zde na webu v následujících dnech.

Foto: Dunlop

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno