Na okruhu ve španělském Jerezu se třetí den testování představilo celkem 27 jezdců, kteří na svých strojích pracovalo za velmi přejemných, slunečních podmínek. Vedle jezdců Mistrovství světa Superbike se ke slovu tento týden poprvé dostali také jezdci královské kategorie MotoGP.

Nejrychlejší byl Ital Andrea Iannone, který se strojem Suzuki zajel čas 1:38.280, což bylo o pouhých 0,031 pomalejší, než pole position čas letošní GP Španělska Daniho Pedrosy 1:38.249. Iannone na novém asfaltu zlepšil svůj výkon z kvalifikace na letošní GP Španělska o pět desetin. Druhý nejrychlejší byl britský závodník Cal Crutchlow, který zajel čas 1:38.337, zatímco třetí místo získal Andrea Dovizioso díky zajetému času 1:38.398. Čtvrtý nejrychlejší čas zajel Jorge Lorenzo 1:38.418, následovaný Polem Espargarem s KTM, který zastavil stopky na čase 1:38.642.

Šestý nejrychlejší čas zajel se superbikovou Kawasaki Brit Tom Sykes, který zajel vynikající čas 1:38.735, což bylo pouze o 0,455 sekundy pomalejší, než nejlepší výkon jezdce se strojem MotoGP. Tito Rabat pokračoval ve svém novém dobrodružství v týmu Avintia Racing, a s Ducati si vyjel sedmé místo díky času 1:38.854, za nímž následuje Mistr světa Superbike Jonathan Rea (1:39.050). Devátý čas zajel Bradley Smith s KTM (1:39,353) a první desítku uzavřel Scott Reddingem s Aprilii, a to díky času 1:39.372.

Na okruhu byl přítomen také Mistr světa MotoGP, Marc Márquez, i když ne jako jezdec. Marc totiž ve Valencii ukončil s týmem Repsol Honda jeho testovací sezonu 2017 a do sedla se vrátí až v Sepangu na začátku příštího roku. Nyní Marc Marquez sledoval svého bratra Alexe, který testoval Hondu MotoGP týmu Mark VDS, kde zastoupil zraněného švýcarského závodníka Thomase Lüthiho. Určitě i rada čtyřnásobného Mistra světa v této kategorii Alexovi hodně pomohla, protože po 34 absolvovaných kolech zajel Alex Marquez solidní čas 1:41.750.