Customová přestřelka na téma NineT pokračuje! Tentokrát se do ní zapojil Taiwanec Winston Yeh

Jméno Winston Yeh může pravidelným čtenářům Motohouse něco říkat, už jsme se s ním několikrát setkali. Konkrétně s jeho značkou Rough Crafts, od které jste mohli vidět zajímavou Yamahu XJR1300 (zde) nebo H-D XR1200 (zde). Stavby této dílny se vyznačují hojným užíváním černé barvy a především neuvěřitelně propracovanými detaily. A nejinak je tomu u jejich BMW R NineT.

„BMW Motorrad je značka s bohatou minulostí a to jsme chtěli dát jasně najevo, ale zároveň to skloubit s moderním provedením“, komentuje motorku Winston. Tak co ta historie? Krom opravdu oldschool sedla tu máme ručně dělanou hliníkovou nádrž odkazující tvarově na BMW ze 70. a 80. let, maska má odkazovat na legendární R 90 S ovšem vedle vyoseného světla jsou průduchy pro olejový chladič schovaný za nimi.

Velkou libůstkou jsou kola, která si Rough Crafts frézovali sami – elegantní moderní sportovní design, který ale odkazuje na tradiční „vločky“ starších BMW. Nazuto do Pirelli Diablo Superbike. Také nákupní seznam dílů od jiných firem je zajímavý – brzdová pumpa a spojka Beringer, zakázkové brzdové kotouče, zadní tlumič Gears Racing, stupačky Sato Racing, gripy, blinkry a budík od Motogadget.

Motor bez ladění, pouze dostal nádech (vlastní frézované sání) a výdech (vlastní výfuk) a krásné kryty od Roland Sands Design, které si RC upravili do vlastního designu. Uzavřelo to pak luxusní lakování od Air Runner, kterému také cit pro detail nechybí. Výsledkem je podle nás jedno z nejzajímavějších NineT, které zatím bylo k vidění. Věnujte mu čas a prohlédněte ho do detailů, stojí to za to.


Foto: JL Photography

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno