Na brzdových destičkách Newfren mám najeto přes 1000 km a jsem velmi spokojený. Za opravdu super peníze dostanete výborně fungující alternativu často velmi drahých originálních desek

Co říká výrobce?

– Destičky řady BR Performance jsou vyrobeny z organických materiálů poslední generace. Jsou vhodné pro všechny stroje (včetně maxiskútrů), které mají od výroby organickou směs destiček. Jejich odolnost vůči vysokým teplotám, vylepšený „grip“ a výborné dávkování brzdného účinku zvyšují bezpečnost jízdy v každodenním provozu.

– Řada Newfren SCS – Nejnovější sinterická směs Newfren vhodná zejména pro touring. Dostupná v provedení pro skútry, maxiskútry a street. Jedná se o základní stupeň v nabídce sinterických směsí Newfren. Tato směs nabízí rychlý nástup a solidní brzdný výkon typický pro sinterické směsi za velmi atraktivní cenu.

– Řada Newfren S2 Silniční a S2 Enduro/Cross – Spékaná (sinterická) směs Newfren má delší životnost než organická směs a díky vyšší účinnosti dosahuje nižší brzdné dráhy. Použitá směs u jednotlivých destiček se vždy liší podle typu motocyklu a použití, pro které je motocykl určen! Destičky řady S2 pro silniční motocykly jsou výborné pro touring a velmi svižné silniční přesuny. Jsou ideální náhradou za originální syntetické destičky dodávané výrobcem motocyklu pro touringové modely a repliky závodních strojů. U motocyklů typu enduro a motokros má řada S2 uplatnění při nepřízni počasí a v obtížném terénu, protože má dobrý „grip“ i při nízkých teplotách a delší životnost. Použití spékané směsi destiček se nedoporučuje v kombinaci s litinovými kotouči.

– Řada Newfren S4R Závodní destičky – Jedná se o spékanou (sinterickou) závodní směs, vyvinutou a používanou jezdci závodů kategorií Superbike, Supersport a Supermoto. Směs výborně pracuje ve vysokých teplotách, kterých se při závodním použití dosahuje. Vhodné také pro hobby jezdce, kteří vyžadují maximální brzdný výkon svého stroje na trati. Používejte výhradně v kombinaci s ocelovými kotouči.

 

 

Co říká redakce?

 – Ze zkušenosti vím, že na silnici nejlépe fungují vždy originální brzdové destičky. Ty jsou ale často hodně drahé, proto je dobré podívat se i na alternativy.

– Firma Newfren byla pro mě velkou neznámou, ale musím říct, že jsem velmi příjemně překvapený.

– Destičky fungují bezvadně. Při silničním použití fungují okamžitě, konstantně a progresivně. Pocit na páčce je výborný.

– Při použití motorky na závodním okruhu nedokázaly vyřešit problém s vadnoucí přední brzdou, ale to není jejich vina. S 1000 R by si zasloužilo lepší brzdovou pumpu.

– Bezproblémové jsou i při dešti, kdy neztrácejí účinnost.

 

Verdikt

Na brzdových destičkách Newfren mám najeto přes 1000 km a jsem velmi spokojený. Za opravdu super peníze dostanete výborně fungující alternativu často velmi drahých originálních desek. Sintrované Newfren přesvědčily okamžitým účinkem a jistým pocitem na páčce. Zatím nemůžeme říct, jaká bude jejich životnost, ale nemám důvod nevěřit tomu, že při použití na běžné ježdění na nich v pohodě dáte přes 20 000 km.

 

Kontakt: www.aci.cz

Foto: archiv

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno