Dnes tu máme zajímavě vypadající rukavice z dílny firmy Knox, která se zaměřuje na maximálně bezpečné motocyklové výrobky. Knox Handroid pro vás pracují hlavně při pádu, kdy pro vás udělají úplně všechno, co současná lékařská věda nabízí.

Co říká výrobce:

  • Vnější pružné exoskeletonové výztuhy chránící prsty a klouby
  • Chrániče hřbetu ruky Knox Metapod
  • Systém SPS – ochrana proti zlomení člunkové kosti
  • Zápěstní boční a spodní slidery
  • Japonská, anilinem činěná hovězí useň určená pro závodní použití
  • Dlaň z klokaní kůže
  • Silikonové aplikace na konečcích prstů a dlani pro nejlepší možný grip
  • Vnější švy pro dokonalý střih a pohodlí
  • Zapínací systém Knox Boa

 


Co říká redakce (testuje Carlos):

Jako věrného fanouška terminátorské série mě tyhle krásný rukavky od Knoxu okamžitě praštily do oka. Vypadají totiž fakticky jako arnoldova mechanická ruka, a to je přeci cool! Na rukavice jsem docela zatíženej, protože je jenom málo protivnějších věcí než nesedící anebo moc tvrdý a nepoddajný rukavky.

Handroid je mě ale mile překvapil. Po vyzkoušení – jenom tak „na sucho“ – mi dobře seděla velikost S, ale ta se potom na motorce ukázala jako blbá. Každej prst byl jinak dlouhej, no prostě špatenka. Vzal jsem si teda velikost XS, což mi přišlo docela úchylný, ale byla to trefa.

Všechno sedí jak má a na ruce jsou fakticky příjemný a kůže z klokana je měkoučká. Na hřbetu ruky je chránič Metapod a na něm je volně uchyceno křidélko, které slouží k prvotní ochraně před nárazem nebo zachycením, rychle se oddělí, ale přitom snižuje energii nárazu a tím pádem i riziko zachycení ruky.

Na dlani jsou chrániče SPS, které chrání člunkové kosti. Slider pod zápěstím funguje jako podpora systému SPS a zvyšuje efektivitu skluzu. Líbí se mi i systém zapínání Knox Boa, který umožňuje precizní přizpůsobení kolem celého zápěstí. Tento upínací systém je na vnější straně rukavice a stahuje se rovnoměrně ze všech stran. Vše co musíte udělat je točit nastavovacím kolečkem na správnou stranu. Při sundávání rukavice stačí jednoduše zatáhnout za nastavovací kolečko.

Uvidíme, jak to bude držet, ale zatím panuje spokojenost. Jestli vás tyhle futuristické rukavky zajímají, koukněte na www.knox.cz

 

Foto: Knox

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno