Jestliže se firma SHOEI v uplynulých 2 letech soustředila hlavně na turisticky orientované jezdce, letošní novinka míří na sportovce. Model NXR je koncipován jako sportovní integrální helma a ve výrobním programu nahrazuje XR-1100.

Helma má nový tvar s vyspělou aerodynamikou a oproti svému předchůdci působí útlejším a lehčím dojmem. Kompaktnost každé velikosti je pak dána 4 velikostmi skořepiny. Ta je vyrobena z osvědčeného kompozitu AIM. Výkonné větrání je zajištěno 4 vstupními vzduchovými kanály v přední části helmy a 6 výstupy vzadu. Řidič má dokonalý výhled přes nové hledí CWR-1, s lepším utěsněním, které poskytují silnější pružiny. Na hledí lze, samozřejmě, nasadit protimlžící fólií Pinlock, která je součástí balení.

Polstrování je měkké, příjemné, dobře sající pot, dodávané v různých tloušťkách, pro možnou optimalizaci velikosti. Zapínání, jak ke sportovní helmě patří, je na D-kroužky.

Helma je vybavena bezpečnostním systémem E.Q.R.S. (Emergency Quick Release System). Lícnice jsou opatřeny speciálními poutky, umožňující, v případě nehody, jejich rychlé vyjmutí a helmu je tak možné zraněnému jezdci snadno sundat.

První dodávky na trh dorazí v březnu, ceny jednobarevných provedení začínají na 11.500,- Kč, ti, co mají rádi obrázky pak zaplatí 14.500,- Kč.

Další informace a video naleznete na www.shoei-europe.com

Foto: Shoei

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno