Ještě předtím, než se naplno rozejde další závodní víkend MotoGP, sešlo se šest jezdců královské třídy MotoGP na tiskové konferenci, kde sdělili své dojmy před víkendem.

Jako první byl osloven úřadující šampion Marc Marquez, který sem přijíždí s výrazným náskokem v šampionátu a po pěkném druhém místě z Misana. “V Misanu to pro nás byl dobrý víkend, skončili jsme druzí, takže jsme získali dobrých 20 bodů. Poté jsme tam měli v pondělí test a nyní jsme se přesunuli do Aragónu, což je můj oblíbený okruh. Na této trati byla navíc po mě pojmenována zatáčka. Z toho mám trochu respekt a bude to zvláštní, až tam poprvé projedu, ale to musím vypustit z hlavy a koncentrovat se na závodní víkend,” uvedl na úvod při zhodnocení pocitů před víkendem.

“Trať mi samozřejmě vyhovuje hlavně kvůli tomu, že tu jsou hlavně levotočivé zatáčky, ale je to také tím, že se tu jezdí z kopce a do kopce, což se mi líbí,” dodal Marc na otázku, proč mu právě Aragón tak vyhovuje. “Doposud jsme s týmem prožili skvělou sezónu a to je díky našim zkušenostem. Samozřejmě, že v tom chceme pokračovat a budeme se snažit vyhrát. Pokud to nepůjde, budeme se snažit skončit na stupních vítězů nebo jak nejlépe to půjde. Ducati a Yamaha tu testovali, takže budou silní, ale uvidíme. Hlavním cílem je dostat se na stupně vítězů.”

Andrea Dovizioso se před Aragónem cítí dobře hlavně díky tomu, jaký udělali s Ducati progres během letošní sezóny. “Před Aragónem mám velkou jistotu a už od testu v Misanu si myslím, že jsme ukázali dobrou rychlost. V Silverstone jsme byli také silní a test, který jsme tu měli, byl také dobrý. Nicméně musíme počkat do zítra, jak na tom budeme, protože při testu to bylo jiné a nebyla tu Honda. Každopádně nyní mám mnohem lepší pocit, než loni. Motorka je úplně jiná, máme jiné kapoty, jiné nastavení a motorka je lepší. Vypadá to, že bude dobré počasí, takže se budeme snažit co nejlépe připravit na nedělní závod.”

“Nyní jsme na druhém místě v šampionátu, což je velice důležité, ale stále bojujeme s Valentinem a Jorgem. Během sezóny jsme pracovali na malých detailech, ale když se všechno dalo dohromady, tak jsme tam, kde jsme. Naše tempo je mnohem lepší, ale naši konkurenti jsou silní a my se musíme dál soustředit na další zlepšení, abychom tu získali maximum a hlavně získali ještě víc pro příští rok,” dodal Dovi.

Andrea Dovizioso a Marc Marquez

Jako třetí byl osloven Maverick Viñales, kterého čeká domácí GP, ve které chtějí s Yamahou konečně získat vítězství. “V Misanu jsem byl po závodě velice spokojený, i když závod neukázal náš potenciál a myslím, že jsme mohli být lepší. S motorkou jsem se cítil dobře už od pátku. To je pro mě velice důležité a myslím, že tento víkend můžeme v neděli předvést náš potenciál lépe. Pro mě je nejdůležitější letos vyhrát, takže se soustředíme na aktuální víkend a doufám, že v závodě budeme bojovat o vítězství.”

Nejlepším satelitním jezdcem je Cal Crutchlow, který sem přijíždí po třetím místě z Misana. “Na motorce se necítím o moc silnější, než předtím, je to spíš práce týmu. Myslím, že nám letos už několikrát utekl dobrý výsledek, jako například v Jerezu, Sachsenringu či v Americe. Honda odvedla dobrou práci a nyní jsme v Aragónu, kde se budeme snažit získat dobrý výsledek. Hlavním cílem do příštích závodů je samozřejmě být rychlejší a silnější. Nyní mám před sebou další dva roky, ve kterých to chci dokázat. Mým cílem je vyhrát více závodů, abych byl v šampionátu co nejvýš. Samozřejmě, že je pro satelitního jezdce těžké bojovat o titul mistra světa, ale závodíme tu proti nejlepším jezdcům na světě, což je vždycky těžké.”

Další domácí závod čeká také Alexe Rinse z týmu Suzuki, který dělá s každým dalším závodem větší pokrok. “Myslím, že v Misanu to pro nás byl dobrý víkend, protože jsme se snažili zlepšit naši motorku. V závodě byl jedním z klíčových okamžiků start, kdy jsem se snažil získat dobrou pozici. Poté jsem se dostal do tempa s Maverickem a dál se pokusil jet dobře. Nakonec jsem skončil čtvrtý, což byl dobrý výsledek. Nyní jsme v Aragónu, kde je moje domácí GP, takže tu máme další příležitost na dobrý výsledek. Jak už řekl Cal, bojujeme tu proti nejlepším jezdcům na světě, ale samozřejmě, že je naším cílem být stále vpředu. Teď se také se soustředíme na vývoj motorky na příští rok, ale stále se snažím být konzistentní a držet se předních kluků.”

Pol Espargaro

Na závěr krátce promluvil Pol Espargaro z továrního týmu KTM, který se vracel do závodů po zranění z Brna. “V Misanu to byl pro mě náročný víkend, ale mnohem horší to bylo ještě předtím doma, když jsem musel na tyhle kluky koukat v televizi a hlavně v Rakousku byla spousta nových lidí při domácí GP pro značku. Nyní už jsem už v pořádku, tak doufejme, že si tento víkend můžeme užít. Myslím, že zranění v našem týmu přišla zrovna v nejhorší době, protože jsme byli mimo já i Mika Kallio, který je stále zraněný. Bradley Smith přestoupí k jiné továrně (Aprilia), takže to pro náš tým nebylo jednoduché.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno