Druhou GP letošní sezóny zahájila v Argentině tisková konference.

Na okruhu Termas de Río Hondo v Argentině se dnes rozjela druhá Velká cena letošní sezóny MotoGP. Vybraní jezdci královské třídy promluvili na čtvrteční tiskové konferenci.

Ještě před tiskovkou se krátkého rozhovoru pro motogp.com zúčastnil nováček Fabio Quartararo, který v Kataru zaujal svou stíhací jízdou po startu z boxů.

“Není obvyklé, abyste startovali z boxu. Bylo to zvláštní a byla to moje chyba, ale nedá se nic dělat a musíme se z toho poučit. Největší rozdíl v MotoGP vidím u pneumatik, se kterými je to jiné, než v loňském roce v Moto2. Musíte mnohem více přemýšlet nad jejich životností a jak s nimi pracujete. Musím se hodně učit, ať už s nimi, ale také při předjíždění. Všechny motorky jsou jiné a my musíme najít to nejlepší řešení, jak se přes ostatní dostat. V Kataru jsem se také hodně učil, jak brzdit, při každém výjezdu na trať jsem jezdil později a později a poté v závodě jsem chodil hodně pozdě na brzy, abych co nejvíce získal. Studovali jsme data Mavericka, který byl rychlejší, ale bylo pro mě velkým zážitkem sledovat Valentina Rossiho, který byl mým dětským idolem a nyní jezdím na stejné motorce. Tady v Argentině to bude samozřejmě těžší, protože to bude první zkušenost s motorkou MotoGP, netestovali jsme tady, jako při testu v Kataru. Musíme být také opatrní kvůli počasí, protože se tu pokaždé hodně mění.”

Tiskové konference se zúčastnili Danilo Petrucci (Mission Winnow Ducati), Alex Rins (Suzuki Ecstar), Marc Marquez (Repsol Honda), Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati), Cal Crutchlow (LCR Honda) a Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha).

Jako první promluvil Andrea Dovizioso, který je vedoucím jezdcem šampionátu po vítězství v Kataru.

“V posledních dnech se řešilo naše vítězství, ale já to neřešil. Tenhle díl jsme používali už od warm upu, takže jsme s ním nezískali moc dat. Vítězství je vítězství, cítil jsem se dobře a byl jsem za to rád. Byl to trochu zvláštní závod, trochu pomalý, ale taková byla strategie a to se vyplatilo. Nyní očekávám, že letos tady budeme konkurenceschopnější, protože loni jsme tu měli hodně problémů. Loni to bylo zvláštní a vždycky je tu divné počasí. Uvidíme, jaké to bude s pneumatikami a tratí. Letos to vypadá, že je spousta konkurentů v dobré situaci a stát se mže cokoliv. Neočekávám, že nám Argentina ukáže, jaké to bude v celé sezóně, ale myslím, že Suzuki a Honda bude velice konkurenceschopná a musíme počítat i s Yamahou. Uděláme všechno proto, abychom získali maximum.”

Jako druhý byl osloven Marc Marquez z týmu Repsol Honda, který s Dovim zažil další těsný souboj o vítězství.

“V Kataru to pro nás začalo dobře, protože většinou je to okruh, kde máme problémy. Teď je tu Argentina, která více vyhovuje mému jízdnímu stylu, ale uvidíme, jaké bude počasí a podmínky. Budu se snažit vždycky bojovat. Loni jsem byl velice rychlý, ale uvidíme, jak na tom budeme letos. V neděli do toho dám 100%. Myslím, že počasí nebude výhodou, musíme se snažit být připraveni na všechno, ať už prší nebo je sucho. Musíme najít to nejlepší za jakýchkoliv podmínek.”

Hned poté promluvil další jezdec Hondy Cal Crutchlow, který tu loni vyhrál a zároveň v Kataru skončil třetí.

“V Kataru to pro náš tým a Hondu byl skvělý víkend. Myslím, že Honda dobře pracovala přes zimu a náš motor má lepší výkon. Jsem spokojený, ale hned jsme museli myslet na to, že nás čeká Argentina. Loni jsme tu vyhráli, takže se budu snažit s týmem odvést dobrou práci a opět bojovat o to nejlepší. Nemůžu říct, že je to okruh, který mám rád, ale vždycky mi to tady šlo a vůbec nemám ponětí, proč. Můžeme tady využít tvrdého brzdění po dlouhé rovince do páté zatáčky a také nám vyhovuje poslední sektor. Doufám, že letos předvedeme pěknou show jako v Kataru. Rád bych si opět užil pěkné souboje.”

Čtvrtý v pořadí byl Alex Rins z týmu Suzuki Ecstar, který loni v Argentině oslavil první umístění na stupních vítězů.

“Myslím, že to pro nás byl pozitivní závod a čtvrté místo v Kataru bylo pěkné. Celý závod jsme bojovali o přední pozice s Dovim a Marcem a bohužel jsem poté udělal chybu v první zatáčce a Cal mě předjel. Nicméně se na motorce cítím dobře a jsem spokojený. Tady jsem loni získal své první pódium, když jsem byl třetí. Musíme počkat, jaké tu bude počasí, ale jinak je vše OK. Samozřejmě, že letos mám více zkušeností, motorka je rychlejší a silnější, než loni, ale musíme počkat, zda se bude na této trati dobře jezdit. Samozřejmě, že do toho dám 100%, abych bojoval o vítězství.”

Z týmu Monster Energy Yamaha tu byl Valentino Rossi.

“Závod v Kataru byl pro mě nakonec dobrý. Určitě jsem si ho užil, když jsem jel od zadu. Na motorce jsem se cítil dobře a v posledních kolech jsem byl docela silný, bylo zajímavé sledovat ostatní. Během tréninků jsme měli problémy a nikdy jsem se necítil dobře, takže jsem startoval vzadu. Na tom musíme zapracovat a z tohoto pohledu být nyní lepší. Každá trať je jiná, Argentina je zvláštní, hlavně kvůli asfaltu a počasí. Vypadá to, že to bude podobné jako loni a budeme doufat, že bude závod suchý. Musíme pracovat na zlepšení a celkově musí náš balíček fungovat dobře. Uvidíme, jaký bude náš potenciál v trénincích a musíme se dobře připravit na neděli.”

Jako poslední promluvil Danilo Petrucci, týmový kolega Andrey Doviziosa.

“Ze závodu v Kataru jsem byl docela zklamaný, protože jsem v testech i během víkendu byl docela rychlý, ale do závodu jsem udělal chybu při výběru přední pneumatiky. Většinou jsem na ní byl rychlý, ale v závodě jsem tak rychlý nebyl. Byla dobrá do přímých soubojů, ale nebyla k tomu, abych byl rychlý celkově, takže bylo těžké předjíždět. K tomu jsem špatně odstartoval, takže jsem se dostal do problémů, nemohl na začátku tvrdě brzdit a poté bylo těžké pozice získat zpátky. Tím jsem také poškodil zadní pneumatiku a s výsledkem jsem nebyl spokojený. I přes to, jsme se stále drželi docela vpředu a nyní už se těším na další víkend, kde se budeme snažit udělat to nejlepší, co můžeme. Tady je to trať, která se mi líbí, ale bohužel jsem tu nikdy nezískal moc bodů, protože jsem měl smůlu nebo dělal chyby. Určitě se budu snažit těchto kluků držet a být v Top5, ale chci být rychlejší. Tady v Argentině nemůžete nic předpovídat, protože musíme počkat, v jaké kondici bude zítra ráno asfalt a je jasné, že Honda a Suzuki tady budou velice rychlé.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno