Ve španělském Jerezu byla zahájena čtvrtá GP sezóny čtvrteční tiskovou konferencí.

Se čtvrtou Velkou cenou se šampionát MotoGP přesunul do Španělska, kde se pojede na okruhu v Jerezu. Grand Prix byla zahájena tradiční čtvrteční tiskovou konferencí, na které se sešli Jaume Masia (Moto3), Marc Marquez (Repsol Honda), Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha), Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati), Alex Rins (Suzuki Ecstar) a Jack Miller (Pramac Ducati).

Jako první promluvil Andrea Dovizioso, který byl dotazován nejprve na dnešní akci s koňmi a poté výsledky z Austinu, po kterém se dostal do vedení v šampionátu. Druhá otázka směřovala na úroveň konkurenceschopnosti Ducati v Jerezu.

“Dnes to byla zábava a opravdu hezké, ale byl jsem u koní velice blízko a měl z toho trochu strach, ale fotky z toho byly opravdu pěkné. S konečným výsledkem z Austinu jsem spokojený. V sobotu jsme měli trochu problémy zajet jedno rychlé kolo a startovali docela vzadu. Do závodu jsem dobře odstartoval a byl schopný to napravit. Jsem rád, že jsme sem přijeli s takovou pozicí v šampionátu. Je tu spousta rychlých jezdců a myslím, že to už nejsme jen já a Marc, kteří bojujeme o šampionát v porovnání s posledními lety. Bude to těžká sezóna, ale věřím, že budeme konkurenceschopnější. V Jerezu ale nikdy nevíte, loni jsme tu byli opravdu rychlí a mnohem lepší než v minulosti, ale letos je tady úplně jiný asfalt. To určitě hodně ovlivní všechny a uvidíme, zda tento vliv bude pozitivní nebo negativní. Myslím, že s konkurenceschopností to tu bude letos jiné, protože konkurenti jsou v jiné situaci. Asfalt je klíčový, takže teď nevíme, jak na tom jsme. Nevím proč bychom tady ale neměli být konkurenceschopní.”

Poté byl osloven jeho krajan Valentino Rossi z továrního týmu Yamahy. Valentino přijel do Jerezu v dobré formě po dvou umístění na stupních vítězů, ale Jerez nebyl pro Yamahu v posledních dvou sezónách tak úspěšný.

“Tento víkend bude velice důležitý proto, abychom poznali, zda jsme silnější a rychlejší a zda jsme zlepšili motorku. Loni to pro nás byl velice těžký víkend a vůbec jsem nebyl tak rychlý. Vypadalo to, že v prvních letošních závodech jsme byli konkurenceschopnější. Zlepšili jsme motorku a tady to bude dobrý víkend k pochopení toho, o kolik a zda jsme dostatečně rychlí. Samozřejmě, že jsem se začátkem sezóny velice spokojený, protože jsem ve všech třech závodech byl docela rychlý a získali jsme důležitý počet bodů. Nyní začíná nejdůležitější část sezóny. Od Jerezu nás čeká spousta evropských tratí, které jsou dobré. Cílem je bojovat o šampionát. Samozřejmě, že v porovnání s loňským rokem je atmosféra lepší, protože to je pochopitelně provázané s výsledky.”

Jako třetí promluvil Alex Rins, vítěz posledního závodu. Proto byl hne na začátek dotazován na to, jak prožil poslední dva týdny. Druhá otázka byla na téma, jaký očekává výkon v Jerezu, protože toho tady se Suzuki moc nenajezdil.

“Bylo to neuvěřitelné. Získal jsem v Austinu mé první vítězství v MotoGP, kde jsem také poprvé vyhrál v Moto3 a vyhrál tam také v Moto2. Tyhle dva týdny byly skvělé, ale po Austinu jsem začal myslet na Jerez. Jsem nadšený z toho, že tu rozjíždíme další GP, navíc na trati s novým povrchem. Uvidíme, jak to půjde. V závodě MotoGP jsem toho tady moc nenajezdil, protože jsem byl v roce 2017 mimo kvůli zranění a loni jsem brzy spadl, ale v testu jsem najezdil hodně kol. To si myslím, že je stejné. Cítím se připraven a můj tým také, takže cíl je stejný – jet v první skupině, bojovat a pokud to bude možné, tak vyhrát závod. Pokud ne, tak je cílem skončit co nejvíce vpředu.”

Až průběžně čtvrtý je nyní Marc Marquez z týmu Hondy, který v Austinu přišel o svůj vítězný rekord. Loni v Jerezu vyhrál, což nastartovalo jeho cestu za titulem.

“Samozřejmě, že neděle byla frustrující, ale ne tyhle dva týdny mezi závody. Bylo to jen v neděli a od pondělí jsem se soustředil na Jerez. Pro mě je nejdůležitější to, že jsme s týmem přišli na to, proč jsem spadl. Jel jsem dobře, na motorce se cítil velice jistě, takže bylo těžké to pochopit. Po analyzování spousty věcí jsme na to přišli, takže se nyní soustředíme na Jerez. Chceme si udržet stejnou úroveň, protože se na motorce od Kataru cítím opravdu dobře, což je nejdůležitější. To si chceme udržet. Loni jsme sem přijeli se stejnými body, takže se budeme snažit být tento víkend konkurenceschopní. Je to okruh, který mám rád a který většinou vyhovuje mému jízdnímu stylu. Musíme poznat, jak na tom bude asfalt a na jaké úrovni budou naši konkurenti. Musíme také poznat, jak se bude trať chovat odpoledne, protože po ránu je to jednodušší, zatímco odpoledne těžší. Budeme se snažit to vše pochopit a být od začátku konkurenceschopní.”

Posledním jezdcem třídy MotoGP byl Jack Miller, nejlepší satelitní jezdec. Jerez pro Jacka nebyl v minulosti nejlepší tratí, když tu byl nejlépe šestý.

“Získat pódium v Austinu byl skvělý výsledek, protože jiná pódia nebo vítězství byla na vodě, takže tohle byl po suchém závodě skvělý pocit. Motorka fungovala skvěle a cítil jsem se velice pohodlně. Ve všech třech závodech jsme byli silní a tým odvedl úžasnou práci. Jak už jsem říkal dříve, byla škoda výsledku v Kataru, protože by to vzhledem k šampionátu mohlo vypadat jinak. V posledních týdnech jsme tvrdě pracovali, abychom byli připraveni na tento víkend, navíc jsme tu loni měli skvělý test, takže jsem se sem těšil. Jak už se říkalo, asfalt tady bude otázkou a uvidíme, jak na tom budou pneumatiky. Budeme tady mít čtyři varianty, což si myslím, že bude trochu jiná práce s ohledem na to, jaké pak zvolíme na závod. Loni jsme tu zajeli slušný výsledek, ale to bylo díky tomu, že spadli jezdci vpředu. Uvidíme, co zajedeme letos. V minulosti jsme tu měli dobré tempo. Věřím, že to všechno tento víkend dáme dohromady a snad to půjde jako v posledních Grand Prix. Budeme pracovat stejně a myslím, že by to mohlo být dobré.”

Posledním jezdcem na tiskové konferenci byl Jaume Masia ze třídy Moto3, který je ve vedení šampionátu. Jaume vyhrál v Argentině a v Austinu skončil druhý, což jsou skvělé výsledky před domácím závodem v Jerezu. Jaume tu před třemi lety závodil v juniorském mistrovství světa, kdy ještě asi nepředpokládal, s jakými výsledky se sem o pár let vrátí.

“Jsem opravdu šťastný za to, že jsem lídrem v hodnocení. Je pravdou, že to byly jen tři závody, ale je to hezké. Zároveň jsem rád za to, že jsem ve vedení před prvním evropským závodem, který je navíc můj domácí. Budu se to snažit takhle udržet a už se těším na víkend. V juniorském týmu Estrella Galicia 0,0 to bylo těžké, protože jsem byl ještě dost malý a motorka na mě byla těžká. Nyní se mi splnil sen, jsem v mistrovství světa a být ve vedení je úžasné. Určitě bych tomu tehdy nevěřil, takže se to teď budu snažit udržet a užívat si to.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno