Dorna podepsala s představiteli maďarské vlády smlouvu o pořádání Grand Prix od roku 2023.

O plánech Maďarska vybudovat novou závodní trať, která bude pořádat závody Mistrovství světa silničních motocyklů, jsme vás již dříve informovali. Nyní tyto plány dostaly konkrétní představu a také přislíbený termín od promotéra.

Generální ředitel Dorny, pan Carmelo Ezpeleta, podepsal smlouvu s představiteli maďarské vlády, která jim zaručuje pořádání Grand Prix již od roku 2023. Nová trať má vzniknout nedaleko druhého největšího maďarského města – Debrecenu. Stavební práce odstartují v druhé polovině roku 2021.

V celém projektu se výrazně angažuje také bývalý závodník Gábor Talmácsi.

„Tento plán se konečně stává skutečností a mám velkou radost, že mohu oznámit tuto novinku. Maďarsko má obrovskou vášeň pro sport a Gábor je bývalý mistr světa. Zároveň věřím, že tento krok pomůže mladým maďarským talentům usnadnit cestu do světového šampionátu. Naším jasným cílem je tomuto novému okruhu přinést to nejlepší – diváky, ekonomický dopad a také pokrytí v televizních přenosech, které tento region proslaví po celém světě. Zároveň věřím, že pomůžeme tomu, abychom v budoucnu viděli maďarské jezdce v královské kubatuře,“ řekl Carmelo Ezpeleta.

 

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: dorna.media

2 KOMENTÁŘE

  1. Podobnými ambíciami sa rozbiehal aj “Balatonring” pred pár rokmi, nakoniec z toho bolo veľké fiasko a pravdepodobne obrovský tunel (až do Španielska… 🙂 ).
    Tento okruh má byť postavený v katastri mestečka Hajdúnánás, cestou cca 140 km od Košíc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno