Český závodník Jakub Kornfeil má za sebou další z vydařených závodů. I když to byl od začátku těžký závod, dokázal Kuba získat sedmnáct pozic a cílem projel na pěkném pátém místě.

Jakub Kornfeil do závodu třídy Moto3 v Assenu startoval až z 23. místa. Během včerejší kvalifikace si sice vyjel pěkné 11. místo, ale kvůli páteční penalizaci byl odsunut o 12 pozic dál. Do závodu tak jel ze zadních pozic a cílem bylo jediné – dostat se co nejvíc dopředu. Kuba svou stíhací jízdu zvládl bravurně, postupně se dostával z jedné skupiny do druhé a stahoval náskok soupeřů před sebou. Ve druhé polovině závodu už jel o šesté místo. Díky chybám soupeřů z toho na chvíli byla i čtvrtá pozice. Nakonec českého závodníka předjel v posledním kole Jaume Masia.

Jakub Kornfeil k dnešnímu dni říká: „V ranním warm-upu jsme konečně dotáhli motorku do konce a to byl základ pro dnešní den. Už ráno jsem na ojetých pneumatikách jel stejný čas jako v kvalifikaci. V závodě samotném se dařilo zajíždět rychlé časy shodné s vedoucími jezdci a to bylo klíčové. Snažil jsem se soustředit jen a pouze na sebe a svůj rytmus. To nakonec vyšlo a cesta vzhůru se podařila. Hodně rychle se mně podařilo smáznout rozestupy na kluky přede mnou a dokonce i ve skupině to šlo celkem rychle. Po pádech Johna a Marca byla ve hře bramborová medaile. Tu jsem ztratil v posledním esíčku. V předcházející rychlé zatáčce mě to trošku vysadilo a toho využil Masia. Je to docela škoda, ale musím říct, že s výsledkem jsem i tak nadmíru spokojený. Chci moc poděkovat celému týmu, šéfmechanikovi a mechanikům. Takto nám motorka letos ještě nefungovala a tento výsledek je zkrátka skvělý.“

Zdroj: Jakub Kornfeil

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno