Pro tak významnou firmu z oblasti enduraření, jako je německý Touratech, je účast na extrémním závodě Erzeberg Rodeo v podstatě povinností. Letos si pro nás ovšem připravili opravdovou lahůdku

Tým Touratech Racing je na Erzebergu stálým hostem, vloni byl jejich jezdec Gerhard Forster nejrychlejším čtyřtaktářem v drsném výjezdu „Red Bull Hare Scramble“ se svojí Husqvarnou TE449 a letos se tuto pozici chystá obhajovat. Ovšem nepojede sám.

Další zábavnou částí tohoto soutěžního týdne je Generali Iron Road Prolog, závod, kde se na 13,5 km dlouhé šotolinové a kamenité trati utkávají kromě standardních endur také speciály postavené z různých silničních strojů. A jeden takový si připravili právě u Touratechu. Přesněji tedy řečeno dva kusy Husqvarny Touratech Nuda-X-Cross.

Motocykl navrhl Lars Wurdemann po zkušenostech s loňským velkoobjemovým speciálem pro závod Dawn to Dusk v Anglii, kde jel s upraveným BMW F 800 GS. Nejzásadnějšími změnami prošel samozřejmě podvozek, který dostal tlumiče Touratech Tractive a endurová kola. Krom toho zde ale naleznete spoustu drobných úprav, krytů, detailů a také výfukovou soustavu od AC Schnitzer.

 

S prvním strojem pojede sám Wurdemann, druhý pak dostane do ruky Marco Straubel, mnohonásobný mistr Německa v enduru, vicemistr Evropy a především loňský vítěz prologu Erzberg Rodea. Máme se tedy rozhodně na co těšit.

P.S. Redakce Motohouse vzkazuje do Varese
(resp. Mnichova): „Vyrobte to v sérii!!“

Foto: Touratech.de

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno