Tak jsme se konečně dočkali. Po limitované verzi TFC nám z Hinckley konečně došly zprávy i o sériovceTriumph Rocket 3, a to dokonce hned ve dvou verzích.

Motor samozřejmě tříválec, objem 2458 cm3 a fascinující hodnoty 167 koní a především 221 Nm. Tak to začne otáčet planetu obráceně, když za to pořádně vezmete! Přestože váží úctyhodných 291 kg (suchá), tak zvládne stovku za 2,79 vteřiny. Wau! Vzadu 240mm guma Avon Cobra Chrome, jsme zvědaví, co vydrží. Rocket má komplet hliníkový rám a využívá motor jako nosný prvek. Skvostná je jednoramenná kyvka.

 

 

O podvozek se postarala Showa a je plně nastavitelný. Brzdy Brembo Stylema si snad s tou masou poradí. Pravda, vzadu pomáhá ještě čtyřpístek M4.32. Nápomocná samozřejmě bude i elektronika, nechybí náklonové ABS, kontrola trakce, tempomat, bezklíčkové zapalování ani jízdní režimy.

A tím se dostáváme k výbavě a také tomu, že Rocketa můžete zvolit buď ve verzi R, nebo GT. Zaměření jasné, eRko s rovnými řídítky a posazem víc na motorce (773 mm) je chuligán spíš pro jednoho, GT se naopak snaží být cestovním strojem s ohledem na pohodlí. Nechybí tu opěrka pro spolujezdce, sedačka je trochu níž (750 mm), stupačky nabízí větší možnost nastavení, ve výbavě například vyhřívané rukojeti.

 

Pro obě verze pak navíc bohatá nabídka příslušenství. Nezbývá než si počkat na cenu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno