Legendární superbikové eso Troy Bayliss havarovalo při tréninku na silničním kole.

Trojnásobný mistr světa superbiků Troy Bayliss potvrdil, že při pádu z kola, který měl minulý pátek 14. května, mu praskl obratel C4 a způsobil si tak odpovídající poškození páteře, kvůli kterému bude aktivní 52letá legenda Ducati několik měsíců na “vedlejší koleji”.

Troy si na incident přesně nevzpomíná, nicméně domnívá se, že mezi dvěma zaparkovanými auty vyjížděl další cyklista a on do něj hlavou narazil. Většina nárazu se přenesla přes hlavu na krk. Troy při pádu ztratil vědomí. Okamžitě byl ošetřen a převezen do nemocnice. I když jsou zranění vážná, Troyův stav je stabilní. Včera se vrátil do svého domova na Gold Coast a začal se zotavovat.

 

 

Troy Bayliss

„Jsem v pořádku a jsem doma, ale ten pád znamená, že nebudu jezdit na motorce, dokud v pažích a rukou nebudu mít obnovený plný pohyb. Chci všem říct, co se stalo, že jsem v pořádku, a že se vrátím do kombinézy, jakmile to bude možné. Byl to pro mě a moji rodinu intenzivní víkend, ale naštěstí jsem v pořádku a uzdravím se. Moji lékaři byli pozitivní, ale nic nenasvědčuje tomu, jak dlouho bude trvat, než budu moci znovu získat dostatek kontroly, abych se mohl vrátit na motorku, možná pár měsíců, možná déle. Záleží jen na tom, jak proběhne rekonvalescence, až se kosti uzdraví. “

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz,. foto: ducati

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno