Legendární jméno Dax se do evropské nabídky značky Honda vrací po 41 letech absence

  • ST125 Dax rozšiřuje jedinečnou evropskou řadu minibiků značky Honda, která je v současnosti zastoupena modely Monkey a MSX125 Grom
  • Dax získal svůj název podle jezevčíka, se kterým sdílí krátké „nohy“ a dlouhé tělo
  • Jedinečný ikonický lisovaný ocelový rám ve tvaru písmene T zajišťuje obratnost ve městě i dostatečnou pevnost pro jízdu ve dvou
  • Výbava zahrnuje 31mm inverzní vidlici, dva zadní tlumiče, 12palcová černá minibike kola a balónové pneumatiky
  • Vzduchem chlazený motor o objemu 124 cm3, který splňuje emisní normu EURO5, odstředivá spojka a čtyřstupňová převodovka
  • Dvě dynamická barevná provedení
  • Po 41leté absenci se Honda Dax konečně vrací do Evropy a připojuje se k modelům Monkey a MSX125 Grom v jedinečné nabídce minibiků Honda.

 

 

 

Díky svému ikonickému rámu ve tvaru písmene T z lisované oceli se Dax svými proporcemi odlišuje od všech ostatních motocyklů bez ohledu na jejich velikost. Rám, který sahá od spodní části sedla až k chromovaným řídítkům, připomíná svýma krátkýma „nohama“ a dlouhým tělem jezevčíka, což v roce 1969 vedlo k pojmenování původního modelu ST50 Dax.

Dax pro modelový rok 2023 tento nezaměnitelný ikonický vzhled původního modelu zachovává, přičemž jeho rám (v němž je umístěna i palivová nádrž) je dostatečně pevný pro jízdu ve dvou. Odpružení zajišťuje 31mm inverzní vidlice v kombinaci se dvěma zadními tlumiči.

 

 

Klasický vzhled dotvářejí černá 12palcová kola obutá do širokých balónových pneumatik, které umožňují snadnou pohyblivost v městském prostředí. Osvětlení je tvořeno výhradně LED diodami a Dax je vybaven výrazným kompaktním inverzním LCD displejem, chromovanými řídítky a madlem pro spolujezdce.

Dax je vybaven vzduchem chlazeným dvouventilovým motorem SOHC o objemu 124 cm3, který splňuje normu EURO5 a vyznačuje se hladkým přísunem výkonu i točivého momentu. Další výbava zahrnuje odstředivou spojku a čtyřstupňovou převodovku pro pohodovou a příjemnou jízdu sólo nebo ve dvou.

Model Dax pro rok 2023 bude dostupný ve dvou provedeních: červené perleťové Pearl Nebula Red a v šedé perleťové Pearl Cadet Grey, v obou případech včetně klasického loga Honda Wing a loga modelu, na kterém se nachází stejnojmenný pes.

 

 


zdroj: Honda

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno