Mezi opravdové legendy TT vstoupil ve středu britský jezdec Michael Dunlop, který vyhrál závod kategorie Supersport a připsal si tak desátý triumf na Tourist Trophy. Michael Dunlop tak má na svém kontě například stejný počet vítězství na horském okruhu, jaký během celé své kariéry získal Giacomo Agostini

Michael Dunlop vyhrál ve středu způsobem start-cíl, když prakticky ihned po svém startu dojel Bruce Ansteye, který startoval o 10 sekund před ním. Ten se ho následně držel celý zbytek závodu a do cíle tak dojel se ztrátou 10,089 sekundy, což mu přineslo druhé místo. Na třetí pozici poté skončil bratr vítězného jezdce, William Dunlop.

V hodnocení soutěže pojmenované po strýci dnešního vítěze, tedy v hodnocení Joey Dunlop TT Championship, má Michael Dunlop jasně namířené k celkovému prvenství, když na jeho kontě je 91 bodů. Druhý je Bruce Anstey (69 bodů) a třetí Dean Harrison (54).

Michael Dunlop vyhrál ve středu způsobem start-cíl, když prakticky ihned po svém startu dojel Bruce Ansteye, který startoval o 10 sekund před ním

Skvělý závod má za sebou náš Michal Dokoupil, který si připsal nejlepší výsledek své TT kariéry, když cílem projel s čtrnáctým nejlepším časem, což mu přineslo stříbrnou sošku Merkura.

Ten samý den se jel jednokolový závod elektromotocyklů SES TT Zero. Ten vyhrál se strojem Mugen Shinden startující John McGuinness, jež si tak připsal 21. vítězství na Tourist Trophy. Legenda TT vyhrála v rekordním průměru 117,336 mph Navíc McGuinness vytvořil i nový rekord na jedno kolo, když zajel čas s pevným startem 19:17,300, čím překonal loňský rekord Michaela Ruttera 20:38,461 o celou minutu a 20 sekund. Jeho čas byl tak rychlý, že plaketu získal již pouze druhý Bruce Anstey.

Na závěr dnešního programu se měl jet ještě druhý závod sidecar, ten byl ale kvůli špatnému počasí přesunut na zítra, kdy by se mělo startovat v13:15 hodin našeho času.