Trochu nečekané a překvapivé rozhodnutí udělal tým GMT94, který se rozhodl ukončit svou působnost v mistrovství světa Endurance a bude se naplno věnovat šampionátu světových Supersportů.

Vítězství z Bol d’Or a dvě umístění na stupních vítězů ze Slovenska a Německa, to je bilance skvělých výsledků týmu GMT94 Yamaha v sezóně 2017/2018 mistrovství světa Endurance. Nyní se chystá bojovat o čtvrtý titul mistra světa při závěrečném podniku sezóny v Suzuce, který se pojede 29. července 2019. V současné chvíli jsou na celkovém druhém místě se ztrátou jen deseti bodů na tým F.C.C. TSR Honda. Tento závod bude mít pro tým GMT94 zvláštní význam, protože bude znamenat začátek nového dobrodružství.

Nové barvy GMT94 Yamahy pro závod Suzuka 8 hodin k 20. výročí modelu YZF-R1. 

Tým GMT94 se rozhodl, že po závodě v Suzuce ukončí své působení v EWC a bude se naplno věnovat mistrovství světa Supersportů. Finále v Suzuce tak ukončí jednu kapitolu tohoto týmu, která byla korunována třemi mistrovskými tituly získané s Yamahou. Celkem získali v EWC 17 vítězství, včetně šesti výher v Oscherslebenu (Německo), tří při 24 hodin Le Mans (Francie) a dvou v Bol d’Or (Francie). K tomu mají 39 umístění na stupních vítězů, včetně jednoho v Suzuce. Nebylo by lepšího odchodu, než zisku čtvrtého titulu nebo alespoň umístění na stupních vítězů.

Současní jezdci David Checa, Niccolò Canepa a Mike Di Meglio by se měli zúčastnit závodu v Bol d’Or a tým GMT94 jim přeje všechno nejlepší do jejich budoucí kariéry v EWC.

Christophe Guyot

“Rád bych poděkoval promotérovi šampionátu mistrovství světa Superbiků Dorně za to, že nám umožnili dodržet naše závazky v EWC navzdory překrývajícím se datům. Nyní se můžeme zúčastnit zbývajících závodů světového šampionátu Supersportů v tomto roce a samozřejmě sezóny 2019. Závodní týmy na nejvyšší úrovni potřebují převzít přípravu budoucích mladých závodníků, kteří chtějí vstoupit na nejvyšší úroveň. To bude smyslem našeho závazku, který bude nadále spojovat zkušenosti a mládí.”

“Po třech titulech mistrů světa a pěti titulech vicemistrů začínáme od nuly v jiné náročné disciplíně. Yamaha “94” a všichni naši partneři se k nám v tomto novém dobrodružství připojí. Společně budeme mít čas na vybudování týmu, který se bude snažit vyhrát v šampionátu na úrovni mistrovství světa, ale ve sprintovém závodění, stejně tak, jako jsme to udělali v Endurance. Máme motivaci a energii k dosažení tohoto cíle. Mezitím uděláme všechno proto, abychom Davidovi Checovi, Niccolovi Canepovi a Mikovi Di Megliovi pomohli zazářit v Suzuce.”

Zdroj: GMT94 Yamaha, Foto: Yamaha Racing

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno