Čtyři pódiová umístění, z toho dvě vítězství. Závodníci Brno Circuit Junior Racing Teamu pokračují v nové sezóně dalšími velkými úspěchy. V německém Oscherslebenu, který byl o uplynulém víkendu dějištěm Northern Talent Cupu, dominovali v obou víkendových závodech.

 

Jakub Gurecký

Lídr šampionátu Jakub Gurecký navázal na vydařené výkony v Le Mans. Na okruhu v Oscherslebenu vyhrál oba závody. „Tento víkend se mi neskutečně vydařil. V pátečních trénincích jsem měl problém se zajetím rychlého času, ideální to nebylo ani v sobotu až do první kvalifikace.

Před druhou kvalifikací jsme proto změnili převod, který se ukázal jako mnohem lepší, a hned z toho byl třetí nejrychlejší čas. V prvním závodě jsem měl dobrý start, do první zatáčky jsem šel na brzdách jako první, takže jsem se se snažil jet na maximum a všem ujet, což se mi podařilo. Před druhým závodem jsem byl trochu nervózní, viděl jsem, jak rychle dokáže jet Luciano Lorenz.

Naštěstí jsem opět začal skvělým startem, dostal jsem se na první místo a potom se mi dařilo náskok zvyšovat každým kolem,“ hodnotí úspěšný víkend juniorský závodník. Gurecký dvěma vítězstvími výrazně navýšil svůj náskok v celkovém hodnocení, které opanuje s 95 body. Druhý Luciano Lorenz na českého jezdce ztrácí už 24 bodů.

 

 

Jonáš Kocourek

Takřka heroický výkon předvedl Jonáš Kocourek, který si z Oscherslebenu odváží dvě pódiová umístění v podobě druhého a třetího místa. „V prvním závodě se mi podařilo vybojovat druhou pozici hned za Kubou, za což jsem rád.

Ze startu druhého závodu mě Kuba s Lucianem Lorenzem trochu odjeli, ale zajížděl jsem každé kolo rychlé časy a díky tomu jsem Luciana předjel. Věřil jsem si i na Kubu, ale bohužel mě rozhodila nerovnost na trati v první zatáčce a spadl jsem. Měl jsem závod rozjetý velmi dobře, takže jsem nic nevzdal, zvedl motorku a pokračoval dál.

Jsem moc rád, že jsem to udělal, protože se mi podařilo zajet skvělý výsledek, kterým po takovém průběhu třetí místo rozhodně je. Jsem prostě šťastný, víkend hodnotím velmi kladně a moc děkuji svým mechanikům a celé rodině za podporu. Doufám, že v dobrých výsledcích budeme pokračovat“, věří Kocourek. Mladý jezdec je se třemi pódiovými umístěními ve čtyřech závodech na celkově třetí pozici bodování šampionátu.

Z Německa tak odjíždí spokojení oba závodníci Brno Circuit Junior Racing Teamu. Další dva závody je čekají za tři týdny na Sachsenringu, poté se Northern Talent Cup přesune na nizozemské závodiště do Assenu.

 

 


Zdroj: TZ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno