Marc Márquez absolvoval pozitivní test MotoGP na okruhu Algarve v portugalském v Portimau. Absolvoval celkem 65 kol s RC213V-S

Několik dní poté, co se Marc Márquez vrátil k ježdění na motokrosové trati, udělal další krok vpřed a v Portugalsku absolvoval celodenní testování s motocyklem Honda RC213V-S.

Poprvé od vítězství v Grand Prix Emilia Romagna 24. října 2021 se Marc Márquez vrátil na závodní okruh, kde pokračoval v hodnocení vývoje a zlepšení své diplopie (dvojité vidění). Během dne absolvoval celkem 65 kol a se svým týmem mohl dále vyhodnocovat svůj aktuální stav před Mistrovstvím světa MotoGP 2022.

 

 

 

Osminásobný mistr světa měl především radost, že po nucené přestávce opět zažívá vzrušení z jízdy. Márquez během dne neohlásil žádné zásadní problémy se svou diplopií a odjížděl spokojený a optimistický s celodenní prací.

Pozornost se nyní obrací k prvnímu oficiálním předsezonnímu testu na malajském okruhu Sepang na začátku února, přičemž Márquez pracuje na tom, aby byl fit a připraven na návrat do svého týmu Repsol Honda a stroj MotoGP, Honda RC213V.

 

 

Marc Márquez

„Mám velkou radost, jednak z toho, že jsem se vrátil s motorkou na okruh, a také z toho, že se nám podařilo potvrdit pocity, které jsem měl na motokrosové motorce, i na silničním motocyklu. Je to skvělý pocit, pocit úlevy, protože když jsem jezdil, neměl jsem žádné potíže s viděním.“

„Protože jsem dlouho nejezdil, všiml jsem si některých fyzických oblastí, kde mi trochu chybí, ale to je jen proto, že jsem nemohl mít obvyklou předsezónní přípravu. Je tu prostor pro zlepšení, ale pozitivní a zásadní informace z tohoto testu byla, že jsme si znovu potvrdili pocit, který jsme měli, když jsme poprvé sedli na motokrosovou motorku, A užili si dobrý pocit z rychlosti. Mám za sebou intenzivní den ježdění s dlouhými jízdami a s výsledky jsem velmi spokojen.

 „Do začátku testování v Sepangu zbývají dva týdny, takže využiji příležitosti k zintenzivnění fyzické přípravy a tréninku na motorce.“

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz , foto: repsol media

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno