14-15. července 2018 se v Aragonu konaly další závody španělského mistrovství CEV, kde si v kategorii Pre-moto3 Ondřej Vostatek zajel další šesté místo. Přestože trať v Aragonu patří k jeho oblíbeným, zůstal za očekáváním.

V Aragonu panovaly již od čtvrtečních tréninků velmi vysoké teploty, které šplhaly až ke 40 stupňům. Od prvních tréninků až do nedělního závodu hledal Ondřej se svým týmem Igax optimální nastavení motocyklu. Změny samozřejmě přinesly zlepšení rychlosti, stále však nebyl důvod ke spokojenosti. V Kvalifikaci si Ondřej vyjel sedmé místo na startu a byl velmi zklamán. Cílem byla první nebo druhá řada, která mu bohužel na poslední chvíli unikla.

V závodě Ondřej výborně odstartoval a získal kontakt s vedoucí skupinkou na čele. V této skupince se Ondra udržel po tři kola, ale po té začal na rovinkách pomalu ztrácet. Nakonec Ondřej ztratil kontakt a po zbytek závodu jel osamoceně až do cíle. Závod po jedné diskvalifikaci za výkon nakonec dokončil na šestém místě.

Ondřej Vostatek po závodech řekl:

„Trať v Aragonu patří mezi mé oblíbené a hodně mě baví, takže jsem si věřil na dobrý výsledek. To se bohužel úplně nepovedlo. Měnili jsme neustále nastavení motocyklu a dařilo se mi zajíždět lepší časy, ale soupeři na tom byli stále o krok líp. V závodě jsem dobře odstartoval a dostal se do vedoucí skupinky. Na rovince mi ale vždy ujeli ze slip streamu o několik metrů. Po třech kolech už se mi vzdálili natolik, že už nebylo možné ztrátu dohnat. Cely zbytek závodu jsem pak odjel sám. Takže jsem se už žádného boje o lepší pozici nezúčastnil a to mě docela mrzí. I nadále však na sobě pracuji, abych mohl podat co nejlepší výkon, ale některé věci prostě potřebují čas. Chci moc poděkovat svému týmu Igax, za neustálou snahu mě posunout dál, svým rodičům a všem našim partnerům a přátelům, kteří mi pomáhají.“

„Za týden mě znovu čeká Aragon, ale tentokrát pojedu na motocyklu Honda 250 v kategorii European Talent Cup při Mistrovství světa juniorů, tak mi držte palce.“ Dodal Ondřej Vostatek na závěr.