Závodní okruh MotorLand Aragón se rozhodl pojmenovat zatáčku podle úřadujícího mistra světa MotoGP Marca Marqueze. Díky tomu se stane dalším slavným závodníkem, který bude mít své jméno uvedeno u některé ze zatáček světového závodního okruhu.

Vedení MotorLandu Aragón se rozhodlo věnovat desátou zatáčku tohoto španělského okruhu úřadujícímu mistrovi světa a celkem již šestinásobnému mistrovi světa Marcovi Marquezovi. To na počet jeho sportovních úspěchů v Grand Prix.

Slavnostní ceremoniál proběhne při Velké ceně Aragónu, která se pojede jako 14. GP této sezóny. Akce proběhne ve čtvrtek 20. září 2018, tedy den předtím, než se naplno rozjede závodní víkend. Další detaily tohoto odhalení jsou tajné, nicméně zúčastnit by se ho měl Marcův oficiální fanclub a ti, co si 10. července od 10:00 do 22:00 koupí limitovaný počet lístků.

Marc Marquez je držitelem rekordu v největším počtu umístění na stupních vítězů v Aragónu, navíc tu získal šestkrát pole position. Díky tomu se stane dalším španělským závodníkem, podle kterého bude pojmenována zatáčka, podobně jako mají v Jerezu zatáčku například Sito Pons, Ángel Nieto či Jorge Lorenzo. Jorge a právě nyní Marc budou jediní ze současného startovního pole královské třídy MotoGP, kteří budou mít svou zatáčku.

Marc Marquez

“Cítím se tam velice dobře a je to pro mě jedna z nejoblíbenějších tratí na světě. První a poslední sektory MotorLandu jsou docela technické a musíte dobře pracovat s nastavením motorky, abyste měli dobré nájezdy do zatáček. Všichni lidé z Léridy jezdí do Aragónu místo do Montmeló, protože to mají trochu blíž.”

Zdroj: motogp.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno