O víkendu jsme v mohli na našich závodech poprvé vidět speciál nové třídy Moto 3. Jaký je? Překvapivě lehoučký a hlučný zároveň.

V rámci závodu Alpe Adria cupu se po brněnské trati poprvé prohnal motocykl kategorie Moto 3, tedy stroj třídy, která v příštím roce nahradí stávající stopětadvacítky. Neodolali jsme a motorku Sherco MR3 si vyfotili a prohlédli.

Zajímavé je rozhodně už samotné pojetí. Lehký trubkový rám, nejnutnější kapotáž a jen maličká koncovka výfuku ústící pod motorem. Celá motocykl údajně váží jen něco málo přes 70 kg!  Motor je čtyřtakt a nesl jasné hodně stopy ruční kusové výroby (frézování). Co se týče jeho hodnot – pak zatím víme jen to, že se jedná o dvěstěpadesátku, má vrtání 81 mm a je to samozřejmě jednoválec.

A jak jede? Ač dvěpade, na vyvoněné 2T stopětadvacítky to ještě nestačí. Časy na kolo se v Brně pohybovaly okolo 2:19 – což je čas, který za současným dvackovým světem zaostává o 10 vteřin. A to je moc!!!

Co je ale fascinují, to je ten zvuk. Mumrlavý hluboký bručák jednoho stroje na trati byl k nepřehlédnutí, co až jich tu pojede za rok bezmála čtyřicet…

Foto: Honza Karásek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno