V thajském Buriramu se dnes odjel další závod WSBK, který opět ovládl Álvaro Bautista.

Druhé kolo letošní sezóny mistrovství světa Superbiků je tento víkend v plném proudu na okruhu Chang v thajském Buriramu. Sobotní program je velice nabitý, když zahrnuje tréninky, Superpole i první závod třídy Superbike. V Thajsku je celý víkend velké horko a ne jinak tomu bylo před závodem. Teplota vzduchu se pohybovala kolem 35°C a trati kolem 50°C. Je jasné, že kvůli tomu byl dvacetikolový závod pro všechny náročný a před startem i v cíli se snažili co nejrychleji ochladit.

Jonathan Rea a Álvaro Bautista

Do závodu dobře odstartoval Jonathan Rea, který si v Superpole vyjel druhou pozici v první řadě. Álvaro Bautista startující z pole position s ním bok po boku najížděl do první zatáčky, ale byl delší a trochu ztratil. O třetí místo to bylo také pěkné, protože se sem dostal Tom Sykes s BMW. Následně se v úvodu závodu na čele utrhla trojice Álvaro Bautista, Jonathan Rea a Alex Lowes. V jednu chvíli došlo ke kontaktu u vedoucích dvou jezdců a Álvaro Bautista málem spadl, ale vše ustál a vydal se na stíhací jízdu za svým konkurentem. Během dalších kol ho postupně Álvaro opět dotáhl a nastal boj o vítězství. Za nimi se o třetí místo také sjela početná skupina, kde jeli Alex Lowes, Michael van der Mark, Leon Haslam a Marco Melandri.

Alex Lowes, Michael van der Mark, Leon Haslam, Marco Melandri a Sandro Cortese

Ve druhé polovině závodu se na čele Álvaro Bautista osamostatnil a nakonec projel cílem s náskokem přes osm vteřin. I pro Jonathana Reu byl závěr závodu o dojetí, protože na zbytek startovního pole měl náskok šesti vteřin. O třetí místo to bylo napínavé až do posledního kola a stupně vítězů nakonec doplnil Alex Lowes, který pokořil svého týmového kolegu Michaela van der Marka. O páté místo to byla ještě těsnější bitva, kterou vyhrál Leon Haslam a Marco Melandri byl v cíli šestý, navíc jako nejlepší netovární jezdec. Závod vůbec nevyšel Chazovi Daviesovi, který se pohyboval v Top10, ale poté spadl a závod po pádu dokončil na 15. pozici.

Álvaro Bautista – 1. místo

“Dnes to bylo těžší, než v Austrálii. Předpokládal jsem, že v dnešním závodě budu bojovat hlavně s Jonathanem, protože v trénincích bylo naše tempo velice podobné. Neodstartoval jsem dobře a v první zatáčce jsem vyjel mimo stopu, takže jsem ztratil první pozici. Poté jsme bojovali s Jonathanem, se kterým došlo ke kontaktu ve třetí zatáčce. U toho jsem málem spadl, ale měl jsem štěstí, že jsem to udržel, protože jsem byl prakticky na zemi. Poté jsem ho dokázal stáhnout, dostal jsem se do svého tempa a když jsem dojel k Jonathanovi, tak jsem se ho pokusil předjet a tlačit na limity. Dneska jsem se na motorce necítil tak dobře, měl jsem hlavně problémy při brzdění do zatáček. Bylo to těžší, než ráno, takže se na to musíme podívat. Každopádně jsem vyhrál závod a za to jsem opravdu rád.”

Jonathan Rea – 2. místo

“Jsem opravdu spokojený, dal jsem do toho všechno. Náš balíček byl dneska skvělý. Cítil jsem, že mi tým připravil skvělou motorku, hlavně uprostřed zatáček jsem mohl tlačit na limit. Závod jsem si užil, ale bohužel jsem se před Álvara nedostal, takže je to stejný příběh. Budeme to dál zkoušet, dál na to tlačit. Jízdu na motorce si užívám, takže uvidíme, co se stane zítra. V krátkém závodě na 10 kol můžu jet intenzivně, s tím nemám problém, ale ke konci tohoto závodu jsem nechtěl riskovat a jel za Ducati. Dvacet kol je hodně, takže se na to musíme podívat, hlavně na přední pneumatiku, abychom mohli být trochu lepší.”

Alex Lowes – 3. místo

“Upřímně, trochu jsem doufal, že budu trochu blíž Álvarovi a Jonathanovi, ale se závodem jsem spokojený. Měl jsem trochu horší pocit na předku motorky, který se mi zavíral. Sledoval jsem mezery na boxové tabuli a snažil jsem se v tomhle horku zachovat klid. Odvedli jsme dobrou práci a doufám, že zítra dostaneme Yamahu na pódiu trochu výš.”

Výsledky závodu

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno