První závod Evropského mistrovství dvoutaktů – EMX 2T, který se jede při závodech mistrovství světa se odehrál uplynulý víkend ve Velké Británii na trati Materley Basin.

Jezdec týmu HT Group Gas Gas Václav Kovář se tohoto seriálu kompletně zúčastní a start do sezóny vyšel českému jezdci nadějně. V prvním volném tréninku zajel nejrychlejší čas, v kvalifikaci potom 4. a tím pádem byla zajištěna nadějná pozice na startu.

Do první jízdy vyrazil Václav ze 7. místa, podařilo se mu rychle probojovat za vedoucí dvojici jezdců Anderson – Kras a společně s nimi odjížděli zbytku startovního pole. Rychlost všech tří jezdců byla vyrovnaná a tak cílem projeli v pořadí Anderson, Kras a Kovář.

 

 

Druhá jízda, tradičně jedoucí se v neděli ráno měla podobný průběh – Václav odstartoval v první desítce a do druhého kola najížděl již na 3. místě. V druhé polovině závodu se probojoval na 2. místo a zkoušel dohnat vedoucího Andersona. Tentokrát byl domácí jezdec rychlejší a Václav dokončil na 2. místě a celkově tak vybojoval stříbrnou pozici celkově!

Václav : „Stres před prvním závodem naštěstí opadl hned při prvním tréninku. Na motorce jsem se cítil dobře, v jízdách jsem se vyvaroval větších chyb. Starty byly tentokrát mnohem lepší než v loňském roce. Bohužel Andersonovo tempo bylo velice dobré a když jsem zkoušel najít na trati stopy, kde nahnat nějaké desetinky, znamenalo to spíše ztrátu. Z depa jsem dostal pokyn uklidnit jízdu, to jsem nakonec splnil a pohlídal si v klidu druhou příčku. Máme před sebou ještě celou sezónu a není důvod zbytečně riskovat“

 


zdroj: TZ týmu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno