Jezdec královské třídy MotoGP Valentino Rossi přiznává, že na bezpečnosti především u mladých jezdců by se mělo i nadále pracovat.

Celým motocyklovým světem před dvěma týdny otřásla tragická událost, kdy při závodě Supersport 300 tragicky zahnul Dean Berta Viňales. Tato událost samozřejmě opět zvedla vlnu diskuzí nad bezpečností v současném motocyklovém sportu.

Na toto téma ve spojení s mladými závodníky se vyjádřil i devítinásobný mistr světa Valentino Rossi. Dle jeho slov bohužel aktuální není k dispozici mnoho možností, jak by se takovýmto událostem dalo předejít.

„Je to těžká otázka, možná by pomohlo, kdyby se v některých šampionátech zvýšil věkový limit, ale já se spíše bojím, že by to ničemu nepomohlo. Spíše by pomohlo zpřísnit pravidla a více kontrolovat jejich dodržování. Všichni tento sport milujeme, ale musíme mít respekt k ostatním jezdcům. Samozřejmě každý chce dojet do cíle první, ale existuje něco, co je důležitější než jen pozice. To musíme mladým jezdcům častěji sdělovat,“ řekl Valentino Rossi.

 

 


zdroj: www.bikeracing.cz, foto: yamaha-racing.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno