Pro Valentina Rossiho to byla o víkendu první návštěva tradičního World Ducati Weeku a spousta lidí si myslelo, že ho fanoušci italské značky kvůli neuspokojivým výsledkům rozcupují na kusy. Místo toho se ale dočkal ovací od milujících fanoušků.

Valentino se zúčastnil všech možných prezentačních akcí a nechyběl ani na závodu ve sprintu na Diavelech. V tom sice prohrál s Troyem Baylissem, ale po akci měl výbornou náladu. “Tohle je poprvé, co jsem na téhle akci, a je to výborný! Spousta srandy, skvělých lidí a závodů. Trochu mě mrzí, že mě Troy ve finále porazil, protože bych rád skóroval první výhru, ale měl o moc lepší start. I tak to byla skvělá akce a jsem rád, že jsem členem téhle velké rodiny.”

Když se ho novináři zeptali, zda přemýšlí o odchodu z továrního týmu Ducati (Rossi už dříve oznámil, že svoje rozhodnutí zveřejní po závodu v Brně), řekl jim: “Ano, rád bych u Ducati zůstal. Bylo by hezké pokračovat a zkusit motorku porychlit. Hlavně taky kvůli fanouškům, které jsou úplně jiní a vlastnit Ducati je pro ně něco jako náboženství.”

Po svezení na Panigale s kolegou Nickym Haydenem Valentino prohlásil: “Začal jsem testovat Panigale a i když jsme moc kol nenajeli, Nicky a já jsme jezdili po zadním a driftovali. Je to malá a rychlá motorka. Je opravdu krásná a fascinující.”

Podle všeho to vypadá, že zájem o Valentina ze strany Ducati je a vše bude záviset na tom, zda továrna dokáže jeho Desmosedici zrychlit.


Foto: Ducati Corse

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno