Otázka, kdy devítinásobný mistr světa a současná legenda motocyklového sportu – Ital Valentino Rossi, odejde do závodnického důchodu, se nad paddockem šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů vznáší již několik let. Aktuálně má Valentino podepsanou smlouvu u továrního týmu Movistar Yamaha do konce sezony 2018.
V průběhu Grand Prix Německa ale Rossi při jednom z rozhovorů vyjádřil přání, že by velmi rád závodil i po tomto datu, tedy že jej velmi pravděpodobně uvidíme na startu královské kubatury MotoGP i v roce 2019.
„Je pravdou, že když jsem podepisoval tuto aktuální smlouvu, myslel jsem si, že to již bude ta poslední. Ale nebyl jsem o tom zcela přesvědčen. Finální rozhodnutí bych chtěl udělat v první polovině sezony 2018. Nicméně mohu potvrdit, že pokud budu stále konkurenceschopný a budu mít na to, abych vyhrával závody, chtěl bych pokračovat i v sezoně 2019,“ řekl Valentino Rossi pro Speedweek.

 

Rossi & téma satelitní týmy

 

Dále se Valentino Rossi v jednom z nedávných rozhovorů komentoval situaci, kdy jej několikrát porazili jezdci satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3.

V letošní sezoně královské kubatury MotoGP se již několikrát stalo, že jezdci satelitního týmu Monster Yamaha Tech 3 porazili některého z jezdců továrního týmu. K této situaci se nyní vyjádřil i devítinásobný mistr světa MotoGP – Ital Valenino Rossi. Samotného Rossi porazil v Le Mans Johann Zarco, zatímco v Německu před ním závod dokončil pro změnu Jonas Folger.
Dle slov Rossiho není možné, aby jezdci satelitního týmu poráželi tovární jezdce. Zároveň Rossi přiznal, že tovární tým již dostal nový podvozek , který by měl mít lepší vlastnosti než standardní šasi pro sezonu 2017 a i zde by mohl vzniknout rozdíl mezi továrním a satelitním týmem.
„Je pravdou, že nám nový podvozek způsobil nějaké komplikace, ale již jsme se přizpůsobili. Jsem spokojený, protože kdybych tento nový podvozek v Německu neměl k dispozici, zažil bych podobný risk jako v Jerezu nebo v Barceloně. Jdeme správným směrem, což je důležité. Naším cílem musí být porážet jezdce satelitního týmu. Když se podíváte na tabulku šampionátu, já i Maverick jsme před nimi, takže v těchto výsledcích musíme pokračovat. Od toho jsme také tovární tým,“ řekl Valentino Rossi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here