Valentino Rossi prohlásil, že po skončení kariéry v motocyklových závodech by se chtěl ještě klidně dalších deset let věnovat automobilovým závodům.

V příštím roce nastoupí Valentino Rossi do své již pětadvacáté sezony v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů, ale jak již populární doktor několikrát avizoval, pokud nepůjde výsledkově nahoru, na konci sezony 2020 pověsí závodnickou kariéru na pověstný hřebík.

Zároveň ale Rossi nyní v jednom z rozhovorů prohlásil, že rozhodně se závoděním neskončí nadobro. Po svém odchodu v MotoGP plánuje Rossi vyzkoušet štěstí i v automobilových závodech, které již několikrát měl příležitost otestovat.

„Příští rok bude rozhodující. Na konci roku 2020 vyprší moje smlouva a já se musím rozhodnout, jestli budu pokračovat nebo skončím. Vše bude záviset na výsledcích. V týmu jsme udělali nějaké změny a uvidíme, zda zafungují. Abych pokračoval, musíme být silnější než v letošním roce. Až skončím s motocykly, rád bych se ještě dalších deset let zabýval závoděním v automobilech. Rád bych vyzkoušel čtyřiadvacetihodinovou sérii. Mají pět až šest závodů za sezonu, je tam Le Mans a Spa, což jsou asi nejhezčí automobilové závody. Uvidíme, ale velmi rád bych to vyzkoušel,“ řekl Valentino Rossi.

 

 

 


Zdroj: Bikeracing.cz / foto: yamaha-racing/Monster

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno