Valentino Rossi je spokojen s tím, že se jeho žáci z akademie dostali do královské třídy MotoGP, ale zároveň z nich má obavy, protože jde o silné soupeře.

Dva žáci z jezdecké akademie Valentina Rossiho v letošní sezóně promluví do závodů královské třídy MotoGP. Franco Morbidelli, který byl v loňském roce nováčkem a jezdil na Hondě, pro letošní sezónu dostal tovární podporu v satelitním týmu Yamahy a nováček Francesco “Pecco” Bagnaia bude závodit v týmu Pramac na Ducati Desmosedici GP18. Oba jezdci měli během posledního testu v Sepangu výborný výkon a rychlost, která zaujala i jejich učitele.

“Víte, když jsme začali s projektem akademie, s Peccem a Francem, neočekávali jsme tento problém, že naši jezdci budou bojovat se mnou,” řekl Valentino Rossi. “Takže z jedné strany mám obavy, ale z druhé strany jsme moc šťastní, protože akademie funguje dobře. Pomáháme jezdcům, kteří mě možná porazí, ale nemůžeme jít zpátky, takhle to je,” řekl se vtipem jezdec, který o víkendu oslaví 40. narozeniny.

Samozřejmě, že na to zareagovali i jeho žák. “Bojovat s Valem je vždycky pěkné. Je to extrémní zdroj motivace, nejen pro mě, ale pro všechny,” řekl Franco Morbidelli. “Mít před sebou nebo na trati legendu vám dává sílu a motivaci být lepší. Takže se prostě cítíte dobře.”

Marco Bezzecchi, Valentino Rossi, Francesco Bagnaia a Franco Morbidelli

Jako úřadující mistr světa třídy Moto2 ukončil poslední test v Sepangu Francesco Bagnaia výborným druhým místem se ztrátou jen 0,063 s na továrního jezdce Danila Petrucciho. “Myslím, že je to skvělé, je to působivé. Tohle rychlé kolo bylo fantastické a musím mu pogratulovat,” řekl Valentino Rossi k Peccově rychlému času. “Doufám, že v závodě bude mít tempo trochu pomalejší. Když si představíte, že byl v testu rychlý pořád a zajel čas 1:58,3 a vzhledem k tomu, jak málo má zkušeností, tak je to docela působivé. Myslím, že si na něj budeme muset dávat pozor.”

Podobně reagoval i Franco: “Pecco byl super rychlý, co na to můžu říct? Musím mu pogratulovat, protože svým talentem zapůsobil.”

I sám Francesco Bagnaia byl svým výkonem spokojen, protože test bral hlavně jako místo, kde se toho může hodně naučit. “Jsem moc spokojený s tím, jak jsme pracovali. Vytvořili jsme si dobrý základ v nastavení, což nám pomůže dobře začít v Kataru. Ještě musíme pracovat na elektronice, ale musím dodat, že jsem opravdu šťastný. Čas na kolo byl velice dobrý a tempo také nebylo špatné. V Kataru provedeme závodní simulaci.”

Zdroj: Motorsport.com, Pramac Racing, MotoGP

1 komentář

  1. […] Letošní sezóna bude pro Jorgeho Lorenza další velkou zkouškou jeho kariéry, protože bude závodit v barvách týmu Repsol Honda. I když byla jeho předsezónní příprava poznamenána zraněním, Španěl věří, že bude od začátku sezóny bojovat o dobré výsledky. To uvedl během čtvrteční návštěvy italské televize v jejím pořadu Sky Sport MotoGP. Kromě svých očekávání také promluvil o svých soupeřích jako jsou Marc Marquez nebo Valentino Rossi. […]

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno