Valentino Rossi obsadil v dnešní kvalifikaci sedmé místo, takže do závodu Grand Prix Katalánska odstartuje ze sedmého místa. S tím není moc spokojený, navíc se mu moc nelíbí nabídka pneumatik Michelin.

Zdroj: Tisková konference VR46 při GP Katalánska, foto: Robert Sobčák

Jak hodnotíš kvalifikaci?

“Po kvalifikaci tady v Montmeló nejsem moc spokojený, protože jsem doufal, že bych mohl být rychlejší, abych mohl startovat ze druhé řady. To byl můj realistický cíl. Až do třetího sektoru jsem na tom byl dobře, protože jsem byl o dvě desetiny rychlejší, než můj čas na kolo, ale bohužel jsem udělal chybu v desáté zatáčce při brzdění. Brzdil jsem hodně tvrdě, byl širší a hodně zpomalil. Chtěl jsem to zlepšit v dalším kole, ale nakonec to na druhou řadu nestačilo. Budu startovat ze třetí řady a z toho nejsem moc nadšený, protože vím, že jsem mohl být lepší, ale je to tak. Budu startovat ze sedmého místa a pro zítra to vypadá, že jsou obě Ducati trochu silnější, zejména Jorge Lorenzo. Také si myslím, že je tu Marc Marquez hodně dobrý. Očekávám, že budeme závodit ve skupině a bude to dost těsné. Můžu se tam dostat já, Maverick, Iannone, Petrucci, Zarco a další, takže to bude těžké. Uvidíme. Jsme tam a určitě se budeme snažit o maximum. Zatím je jen sobota a zítra se to může změnit.”

Valentino Rossi

Když se podíváš na závodní tempo, očekáváš, že bude Jorge Lorenzo opět ve vedení, podobně jako v Mugellu?

“Papírově ano. V tuto chvíli je rychlejší, než Dovi. Marc Marquez je mu mnohem blíž, je na tom víc podobně, ale vypadá to, že je Jorge Lorenzo nejrychlejší.”

Cal Crutchlow mluvil o tom, že se včera docela měnila přilnavost na trati. Zejména když jsi mimo závodní stopu, tak se to hodně klouže. Myslíš, že budou kvůli tomu první kola závodu náročná?

“Pro mě je to tak, jak jsem říkal v Mugellu. Zítra to bude zvláštní závod. Nabídka pneumatik od Michelinu není dobrá. Měkká je moc měkká, střední nemá grip. Bude to hodně těžké a možná, že to bude velice strategický závod. Bude hodně záležet na výběru a nebude to jednoduché. Přilnavost trati je v porovnání s loňským rokem mnohem lepší. Odpoledne, když jsou vysoké teploty, to je těžké, hlavně pro předek. Já mám největší problémy s přední pneumatikou. Když začne být tepleji, tak mám méně přilnavosti. Ráno je trať fantastická, jezdí se úplně jednoduše, ale odpoledne je to mnohem těžší, zejména když se teplota asfaltu dostane kolem 50°C. Pro zítřek doufáme, že bude trochu pod mrakem. Kromě toho máme také problém s tím, že je před námi závod třídy Moto2, protože když je hodně teplo, tak je pro nás trať hodně kluzká. Vypadá to, že to bude nepředvídatelný závod, takže uvidíme.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno