Valentino Rossi věří tomu, že Suzuki dokázala nejlépe zvládnout zimní přípravu a do letošní sezóny získala nejvíc.

Zimní přestávka je v každém šampionátu plná přípravou na nadcházející sezónu. V MotoGP se samozřejmě intenzivně pracuje na vývoji motorek a inženýři se snaží odstranit předchozí problémy. Podle Valentina Rossiho udělala největší pokrok továrna Suzuki. Během úvodního závodu se musel Ital dostat přes několik jezdců a při tom si samozřejmě všímal výkonu Alexe Rinse a nováčka Joana Mira ze Suzuki. Alex byl nakonec v cíli před ním a Joan závod dokončil osmý. Valentino závod dojel na pátém místě, jen 0,6 s za vítězem Andreou Doviziosem. Na stupně vítězů se také dostal Cal Crutchlow, jehož výkon se Valentinovi také líbil.

“S úvodním závodem jsem spokojený, byl to dobrý závod. Problém nastal tehdy, když jsme se dostali za Ducati, Hondu, netovární Hondu a také za Suzuki,” pověděl Valentino Rossi. “Problémem bylo to, že Suzuki byla v Kataru silná. Cal tu byl velice silný v loňském roce. S Calem jsem byl schopný bojovat, takže jsme na víceméně podobné úrovni. Největší zlepšení ale přišlo u Suzuki při pohledu na oba jezdce.”

I přes to, že Valentino Rossi do závodu startoval jako nejhorší jezdec Yamahy, v cíli byl nakonec nejlepší. Ital stále cítí, že mají problémy s výkonem, což je velký hendikep.

“Je možné se dostat dopředu, ale když jste více vpředu od začátku, je to jednodušší. Nakonec jsem zajel téměř stejný závod jako loni. Prostě jsem startoval trochu vzadu, ale byl jsem schopný se vrátit zpátky. Problémem bylo to, že náš výkon je v tuto chvíli velice podobný tomu z loňského roku. Nakonec jsem byl pozitivně překvapen výsledkem, protože v tréninku jsem neměl dobrý pocit, ale loni byly tréninky ještě zvláštnější.”

Foto: MotoGP

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno