Valetino Rossi v jednom z nedávných rozhovorů prohlásil, že nepokračuje v závodění kvůli tomu, aby lidem dokazoval, že ještě není starý.

Jak je již dobře známo, italský závodník Valentino Rossi prodloužil svoji stávající smlouvu u továrny Yamaha na další dvě sezony a díky tomu Valeho uvidíme na startovním roštu královské kubatury MotoGP ještě v roce 2020, kdy bude mít již 41 let.

 

Na dotazy, co Valentina motivuje k neustálému tréninku a závodění na té nejvyšší světové úrovni, ale Rossi odpovídá celkem jednoznačně – tento sport jej baví a chce dále bojovat o vítězství v závodech. Zároveň ale Valentino dodává, že rozhodně nepokračuje dál jen kvůli tomu, že by si potřeboval něco dokazovat.

„V našem sportu, stejně tak jako ve většině ostatních disciplín, je jediné, co se počítá, výsledek. Všichni můžeme diskutovat o různých věcech, ale ve finále má skutečný význam jen to, co se odehraje na závodní trati. Nepokračuji v závodění kvůli tomu, abych lidem dokazoval, že nejsem starý. Pokračuji proto, že mne závody baví a sám sobě si chci dokázat, že mám na to, abych závodil na špičce. Myslím si, že to je ta správná cesta,“ řekl Valentino Rossi.

 


Zdroj: bikeracing.cz speedweek.com, foto: yamaha-racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno