Valentino Rossi okomentoval důvody pro své rozhodnutí podepsat pro sezonu 2021 smlouvu u týmu Petronas Yamaha.

Jak jsme vás již informovali, Valentino Rossi v rámci Grand Prix na okruhu v Barceloně oficiálně oznámil podpis smlouvy se satelitním týmem Petronas Yamaha, kde pojede v sezoně 2021. Krátce na to následovala i oficiální tisková konference, kde Valentino komentoval okolnosti a důvody tohoto rozhodnutí.

 

 

„Ve standardní situaci bych tohle rozhodnutí učinil již během víkendu v Mugellu, ale chtěl jsem si nechat čas, protože v loňském roce jsem se často trápil a neměl jsem dostatečnou rychlost. Přemýšlel jsem tehdy nad tím, že bych zůstal doma, ale mé srdce chtělo stále závodit. Pak mi jednoho dne zavolal Lin, že přijede do Tavulie a potřeboval by si se mnou promluvit, hned mi bylo jasné, že to nebudou dobré zprávy. Od té doby mu vždy říkám, že mne tehdy přijel vyhodit. Očekával jsem to, Fabio měl neuvěřitelnou rychlost a já byl v obtížné pozici. Zároveň jsme se ale tehdy dohodli, že když budu chtít, Yamaha mi postaví třetí tovární motorku a začali jsme pracovat na tomto projektu”

“Jsem jediným jezdcem, který vyhrál královskou kubaturu na satelitní motorce, tehdy to bylo u týmu Nastro Azzurra, takže se o to pokusím v příštím roce znovu,“ řekl Valentino Rossi.

 

 


Zdroj: bikeracing.cz, foto: yamaha-racing

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno