Ital Valentino Rossi bude závodit v MotoGP minimálně do konce roku 2020.

 Společnost Yamaha Motor Co., Ltd. oznámila prodloužení smlouvy s italským multišampiónem Valentinem Rossim. Ten bude pokračovat v továrním týmu Movistar Yamaha MotoGP další dvě sezony a v šampionátu MotoGP ho tak budeme vídat minimálně až do konce sezony 2020.

 

Valentino Rossi řekl:

*Když jsem v březnu 2016 podepsal svou poslední smlouvu s Yamahou, přemýšlel jsem, jestli to bude poslední smlouva, jako jezdec MotoGP. V té době jsem se rozhodl, že toto rozhodnutí přijmeme během následujících dvou let. Během těchto posledních dvou let jsem dospěl k závěru, že chci pokračovat, protože závodění, jako jezdec MotoGP, ale hlavně ježdění na M1, je věc, která mi dělá dobře.

*Mám příležitost spolupracovat s mým týmem, se Silvanem, Matteem, se všemi mechaniky. Je mi také potěšením pracovat s japonskými inženýry, Tsuji-sanem a především Tsuya-sanem. Jsem šťastný.

*Chci poděkovat Yamaze a zvlášť Linu Jarvisovi a Maio Meregallimu, za jejich důvěru ve mne, protože výzva je to obtížná – být konkurenceschopný až do 40 let. Vím, že to bude těžké a vyžaduje to z mého pohledu hodně úsilí a hodně tréninku, ale jsem připraven, a proto podepisuji další dva roky.“

 

 


Zdroj: bikeracing.cz, foto: yamaha.racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno