Valentino Rossi při testech v Kataru prozradil, že již velmi brzy podepíše novou smlouvu s továrním týmem Yamaha na další dvě sezony.

Po testech na katarském okruhu Losail poskytl Valentino Rossi v jenom z rozhovorů jasný pohled na svoji budoucnost v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů. I přestože se již spekulovalo o možném ukončení aktivní závodnické kariéry, Rossi tyto spekulace nyní vyvrátil.

 

Valentino přítomným žurnalistům prozradil, že by již velmi brzy měl podepsat novou smlouvu s továrním týmem Yamaha, která by měla být platná na další dvě sezony – tedy do konce roku 2020.

Zároveň Valentino vyloučil, že by již v příštím roce postavil na start svůj tým SKY VR46, který by mohl provozovat dvě satelitní Yamahy, které se uvolní po ukončení spolupráce s týmem Tech 3.

„V následujících dvou letech nebudu v královské kubatuře MotoGP provozovat vlastní tým. Hlavním důvodem je skutečnost, že mám v plánu velmi brzy podepsat smlouvu u Yamahy na další dvě sezony. Co se týče vlastního týmu, je to dobrá myšlenka pro moji budoucnost, ale stane se realitou nejdříve v roce 2021,“ řekl  Valentino Rossi.

 


Zdroj: bikeracing.cz, speedweek.com, foto: yamaha-racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno