Valentino Rossi přiznal, že aktuální styl přípravy je příliš nebezpečný a do budoucna se pokusí najít jiný způsob, jak trénovat.

Jak jsme vás již dříve informovali, Valentino Rossi bude muset vynechat i následující Grand Prix na španělském okruhu Motorland Aragón a v sedle motocyklu Yamaha jej nahradí holandský závodník Michael van der Mark. V rámci povinné pauzy Valentino poskytl rozhovor, kde prozradil jak informace o své rekonvalescenci, tak i o tréninku.
Jak Valentino prohlásil, aktuální trénink jezdců MotoGP, kdy se velmi často skládá i z tréninku na motokrosových motorkách, je velmi riskantní. Samotný Rossi potvrdil, že do budoucna zkusí svůj tréninkový plán upravit tak, aby rizika podobných zranění co nejvíce omezil.
„Jezdil jsem s přáteli na enduru za Urbinem tak, jak jsem jezdil s otcem, když mi bylo osmnáct. Bohužel jsem ale při sjezdu v pomalejší rychlosti neudržel patu na motorce a ztratil jsem kontrolu. Snažil jsem se pád zachránit a dal nohu na zem, to byla ale chyba, protože mi následně na tuto nohu padla celá váha motocyklu. Noha mne sice bolí, ale mnohem více mne trápí, když vidím, kolik bodů již ztrácím na Márqueze. Tento druh tréninku je bohužel nebezpečný, ale jsme motocykloví závodníci a nejlépe se nám trénuje na motorce. Letos to je ale již podruhé, zranil jsem se při tréninku i před Mugellem. Musíme se zamyslet nad tím, jestli dokážu trénovat i jiným a bezpečnějším způsobem,“ řekl Valentino Rossi

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno