Valentino Rossi prozradil, že z toho, když jej fanoučci po třech špatných závodech odepisují, již rozhodně nic nedělá.

Celou letošní sezonu královské kubatury MotoGP už jede devítinásobný mistr světa Valentino Rossi ve věku čtyřiceti let, jak ale sám před začátkem finální části sezony 2019 přiznává, žádný rozdíl oproti předchozím letům nevidí.

Zároveň Valentino upozorňuje na skutečnost, že i když jej spousta lidí označuje za starého a spojuje s koncem kariéry, stále si ve spoustě závodů vede lépe než řada mnohem mladších jezdců, mezi nimi je i jeho bývalý týmový kolega Jorge Lorenzo.

 

„Vím, že dokážu být silný a rychlý, protože se cítím dobře, jak duševně, tak i tělesně. V polovině sezony jsem byl optimistický, jeli jsme na tratích jako Mugello, Assen, Sachsenring nebo Barcelona, ale bohužel jsme nebyli v dobré situaci a nepodařilo se nám zajistit, aby na těchto tratích byla naše motorka dostatečně rychlá. To je základ všeho, to můžete vidět i u Lorenza. Pokud nejste stoprocentně spokojeni se svojí motorkou, můžete dělat co chcete, ale stejně dojedete na osmnáctém místě. Dle mého názoru je celkem normální, že když v mém věku zajedu tři špatné závody, fanoušci mne začnou odepisovat. Pak ale přijde moment jako například kvalifikace v Silverstone, kde si ověřím, že jsem stále konkurenceschopný,“ řekl Valentino Rossi.

 

 

 


Zdroj: bikeracing.cz, foto: yamaha racing

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno