V letošních předsezónních testech italský závodník Valentino Rossi nepatřil k těm nejrychlejším na trati, spekulace o své výkonnosti ale okamžitě dokázal vyvrátit pódiovým umístěním v úvodní Grand Prix na katarském okruhu Losail. Jak Valentino po samotném závodě přiznal, závodní tlak jej motivuje k silnějším výkonům.

Jak Valentino potvrdil, v průběhu závodního víkendu v Kataru se podařilo odstranit řadu problémů, které jej zde trápily již v posledním předsezónním testu a díky tomu dokázal v samotném závodě zabojovat o pódiové umístění a získat třetí místo.

„V průběhu víkendu v Kataru se nám podařilo výrazně zlepšit pocit z chování předního kola. Abych byl upřímný, ještě v druhém volném tréninku nebyly moje časy nijak fantastické, oproti tomu Maverick zde byl rychlý hned od začátku. Proto také mohl pracovat i na malých detailech, zatímco my jsme odstraňovali problémy s přední částí motocyklu. Celkově jsem ale spokojený, když se mi zde nedařilo v testech a v závodě jsem dojel na pódiu, je to mnohem lepší, než kdyby to bylo naopak a v závodě bych dojel desátý. Je ale pravdou, že mi mnohem větší motivaci dává závodní tlak, v tomto věku je obtížné najít i v testech takovou motivaci,“ řekl Valentino Rossi.

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno