Na jihu Evropy se o tomto víkendu odehrálo testování novinky Honda ADV350. Byli jsme při tom a přinášíme první video s názory našeho testovacího jezdce.

Radek GAS Michna je naším redakčním specialistou na enduro a je i instruktorem hned několika motoškol. Recenze z úst toho nejpovolanějšího!

 

 

Základní informace o Honda ADV350

 

Se svými robustními proporcemi se model ADV350 na první pohled odlišuje od jednotvárného davu. Ostré úhly a barevné plochy zdůrazňují jeho terénní charakter. Na první pohled je zřejmé, že inspiraci konstruktéři čerpali nejen u modelu X-ADV, ale také u výkonných terénních strojů řady CRF.

Nezapomnělo se ani na praktičnost: pod sedlem se nachází prostor pro dvě integrální přilby, ve schránce na rukavice je umístěna USB nabíječka a k pohodlí přispívá inteligentní klíč Smart Key. Plexi štít je výškově nastavitelný ve čtyřech stupních a v LCD přístrojovém panelu je integrován systém hlasového ovládání Honda Smartphone Voice Control.

Z přídě ADV350 vyzařuje dobrodružná povaha; pozice za řídítky jezdci poskytuje přirozenou kontrolu nad strojem a podvozek zahrnující 37mm inverzní vidlice s upevněním převzatým z motocyklů, rám z ocelových trubek či zadní tlumiče s oddělenou nádržkou, byl vyladěn s ohledem na agilní řízení, zpětnou vazbu a pocit kontaktu s vozovkou.

Lehká kola o rozměru 15 palců vpředu a 14 palců vzadu jsou obuta do špalíkových bezdušových pneumatik o rozměrech 120/70-15 a 140/70-14, které modelu ADV350 zajišťují dostatek přilnavosti za všech podmínek. Brzdová soustava je tvořena 256mm kotoučem vpředu a 240mm kotoučem vzadu.

Motor disponuje dostatečnou akcelerací pro jízdu ve městě i po dálnici. Čtyřventilový SOHC motor enhanced Smart Power+ (eSP+) o objemu 330 cm3 nabízí maximální výkon 21,5 kW a točivý moment 31,5 Nm. Systém nastavitelné kontroly trakce (HSTC) a výstražná světla pro nouzové brzdění jsou součástí standardní výbavy.

Model ADV350 pro rok 2022 bude dostupný v následujících barevných provedeních:
* stříbrná metalíza Spangle Silver Metallic,
* matná karbonová šedá metalíza Mat Carbonium Gray Metallic,
* matná červená metalíza Mat Carnelian Red Metallic.

 

Novinka 2022 – HONDA ADV350

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno